Premier League: Chelsea wciąż liderem

Po kolejnej kolejce Premier League Chelsea wciąż na fotelu lidera. Tuż za nią jest Liverpool oraz beniaminek - Hull City. Zobacz podsumowanie 7. kolejki najlepszej ligi angielskiej!

Manchester City 2:3 Liverpool FC:

Jeden z bohaterów kolejki - Fernando Torres (Liverpool FC) / Fot. Matt James / http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Fernando_Torres_Liverpool_v._Middlesbrough.pngJednym z najciekawszych spotkań kolejki był niewątpliwie pojedynek Manchesteru City z drużyną Liverpoolu FC. O dziwo to gospodarze zaczęli dominować. Po golu Irelanda, w 19. minucie meczu, to podopieczni Marka Hughesa wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy Liverpool dobił Garrido i było już 2:0. W tym sezonie podopieczni Rafaela Beniteza niejednokrotnie udowadniali, że walczą do końca. Tak było i tym razem. W 55. minucie bramkę zdobył Fernando Torres. Od 66. minuty gracze Manchesteru City musieli grać w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Zabaleta. W 73. minucie był już remis. Do bramki ponownie strzelił Torres. W 91. minucie to właśnie goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola na wagę zwycięstwa zdobył bowiem Dirk Kuyt.

Chelsea Londyn 2:0 Aston Villa:

Chelsea Londyn bez przeszkód uporała się z Aston Villą. W pierwszej połowie podopieczni Luiza Felipe Scolariego rozstrzygnęli losy spotkania. Do bramki drużyny z Birmingham strzelali Joe Cole i Nicolas Anelka. Dzięki zwycięstwu, Chelsea nadal jest liderem. Z dorobkiem 17. punktów wyprzedza Liverpool, który ma jedynie słabszy bilans bramek.

West Ham United 1:3 Bolton Wanders:

Spotkanie Bolton Wanders - West Ham United z ławki rezerwowych oglądał polski napastnik - Ebi Smolarek. Drużyna Polaka pokonała "Młoty" 3:1, przerywając tym samym passę spotkań bez zwycięstwa.

Tottenham Hotspur 0:1 Hull City:

Dobrze w Premier League radzi sobie beniaminek - Hull City. Tym razem pokonał Tottenham 1:0. Gracze Juanda Ramosa nie zwyciężyli w tym sezonie w ani jednym ligowym spotkaniu. Hull City niespodziewanie znajduję się z dorobkiem 14. punktów na 3. miejscu w tabeli.

Sunderland AFC 1:1 Arsenal Londyn:

Arsenal Londyn również goni czołówkę. Ta kolejka dla "Kanonierów" nie była jednak zbyt udana, bowiem ledwo uratowali remis w pojedynku z Sunderlandem. To podopieczni Arsena Wengera dominowali przez większość spotkania. Londyńczykom zabrakło jednak skuteczności. Wynik w końcowej fazie gry otworzył Grant Leadbitter. Piłkarze Arsenalu nie poddali się i uratowali się przed utrata punktów. W 93. minucie do bramki Sunderlandu trafił Cesc Fabregas, ustalając wynik spotkania na 1:1. Łukasz Fabiański przyglądał się pojedynkowi z ławki rezerwowej.

Blackburn Rovers 0:2 Manchester United:

Manchester United odrabia ligowe straty. Podopieczni Sir Alexa Fergusona pokonali na wyjeździe ekipę Blackburn Rovers 2:0. Do bramki trafiali Wes Brown oraz Wayne Rooney. Manchester United zajmuje 8. miejsce w tabeli, jednak ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Everton 2:2 Newcastle United:

Remisem zakończył się mecz innej drużyny z Liverpoolu. Everton podejmował na własnym boisku Newcastle United. "The Toffies" prowadzili już 2:0, jednak "Sroki" zdobyło dwa gole w przeciągu dwóch minut. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2.

Portsmouth 2:1 Stoke City:

Zwycięstwo 2:1 odnieśli gracze Portsmouth, którzy pokonali drużynę Stoke City. Najpierw bramkę zdobył nowy nabytek zespołu - Peter Crouch. W 48. minucie wynik wyrównał jednak Fuller. Po chwili to Defoe zadał decydujący cios i beniaminek uległ "Pompey" 2:1.

Wigan Athletic 0:1 Middlesbrough:

Skromne zwycięstwo odnieśli gracze Middlesbrough, którzy pokonali Wigan Athletic 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jeremie Aliadiere w 89. minucie spotkania.

West Bromwich Albion 1:0 Fulham:

Podobnym rezultatem zakończył się mecz West Bromwich Albion z londyńskim Fulham. Gospodarze wygrali po bramce Bednara.

Tabela Barclays Premier League dostępna tutaj.