Premier League. City 1:0 United w hicie kolejki!

Manchester City wygrało z Manchesterem United 1:0 (1:0) w meczu 36. kolejki angielskiej Premier League. Gola na wagę trzech punktów dla podopiecznych Roberta Manciniego zdobył, w czasie doliczonym podczas pierwszej połowy, Vincent Kompany. The Citizens po tym zwycięstwie są od krok o mistrzostwa Anglii.

Sonda

Manchester City zdobędzie mistrzstwo Anglii?

/ Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Stawka spotkania derbowego Manchesteru była ogromna. Na Etihad Stadium zmierzyły się dwa zespoły, które walczą w tym sezonie miedzy sobą o tytuł mistrza Anglii. Podopieczni Roberto Manciniego przed dzisiejszym spotkaniem stracili do Czerwonych Diabłów tylko trzy punkty i w razie zwycięstwa mieli szanse objąć przodownictwo w tabeli. Zaś piłkarze z Old Trafford jeśli chcieli definitywnie rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa i powiększyć przewagę do sześciu oczek nad Citizens musieli definitywnie wygrać poniedziałkowy mecz.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn nie zachwycili. Lepiej prezentowali się jednak gospodarze, którzy mieli kilka okazji do zdobycia bramki. W pierwszym kwadransie szanse miał Tevez, który otrzymał płaskie dośrodkowanie z prawej strony pola karnego, świetnie interweniował Jones. W 26. minucie jeszcze lepszą okazję od Argentyńczyka miał Aguero. Snajper City przestrzelił jednak z ostrego kąta. Przewaga Citizens rosła z minuty na minutę. Podopieczni Manciniego nie potrafili wykończyć swoich akcji, ale i defensywa United nie popełniła większych błędów. Kiedy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się bez bramek w doliczanym czasie gola zdobył Vincent Kompany. Gospodarze wykonywali rzut rożny. Do dośrodkowania Silvy najwyżej w polu karnym wyskoczył właśnie Kompany i pewnym strzałem głową pokonał De Geę.

W drugiej części meczu mimo iż aktywniejsza była drużyna Czerwonych Diabłów to gospodarze od początku pewnie kontrolowali grę. Oglądaliśmy sporo walki, ale klarownych sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele. W 72. minucie City mieli okazje na podwyższenie prowadzenia. Yaya Toure kąśliwie huknął sprzed pola karnego, ale futbolówka poleciała obok słupka.