Premier League. Manchester United - Newcastle 4:3 [wideo]

Po bardzo emocjonującym spotkaniu 19. kolejki Premier League Manchester United pokonał Newcastle United. O zwycięstwie Czerwonych Diabłów zadecydowała ostatnia minuta.

Javier Hernández / Fot. Ed Schipul/WikipediaMecz 19. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United a Newcastle był jednym z elementów tradycyjnego "Boxing Day". Newcastle United trzy razy prowadziło w tym niezwykle dramatycznym spotkaniu, ale ostatecznie zwyciężyła drużyna Manchesteru United 4:3. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w ostatniej minucie meczu Meksykanin Javier Hernández.

Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie. Po błędzie bramkarza gospodarzy Davida de Gei piłkę do siatki skierował Perch. Piłkarze United doprowadzili do remisu po bramce Evansa w 25. minucie. Cztery minuty później kolejny raz na listę strzelców wpisał się Evans, tym razem jednak był to gol samobójczy. Sędzia początkowo nie uznał bramki, jednak po konsultacjach z asystentem gol został uznany. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Sensacyjnie prowadzili goście 1:2.

Po przerwie Manchester United zaatakował, co przyniosło rezultat w 59. minucie, kiedy to Patrice Evra pokonał bramkarza gości. Francuski obrońca dopadł do nieudolnie wybitej głową przez obrońcę piłki i mocnym strzałem z dystansu strzelił pięknego gola. Dziewięć minut później na prowadzenie ponownie wychodzą piłkarze Newcastle. Papiss Demba Cisse wykorzystał dobre podanie Gabriela Obertana.

W 71. minucie Manchester United po raz trzeci wyrównuje. Tym razem gola zdobywa Robin van Persie. Pierwszy strzał Holendra obronił Krul, przy dobitce był już bezradny. Van Persie zdobył zatem 13. bramkę w tym sezonie.

Newcastle po stracie gola groźnie atakowało, ale to piłkarze Czerwonych Diabłów strzelili zwycięskiego gola. W 90. minucie tego spotkania bramkę zdobywa Javier Hernández, który wcześniej zmarnował kilka wybornych okazji. Po dośrodkowaniu Carricka przyjął piłkę i pewnie pokonał Krula.

Piłkarze United po tej wygranej zwiększyli przewagę nad drugim w tabeli Manchesterem City do siedmiu punktów. Piłkarze Roberto Manciniego przegrali na wyjeździe z Sunderlandem 1:0