53274 miejsce

Premier League. Manchester United rozgromił Wigan [wideo]

W meczu 21. kolejki angielskiej ekstraklasy Manchester United pokonał na wyjeździe Wigan Athletic. Swojego 150. gola w Premier League zdobył Robin van Persie.

Manchester United nie zwalnia tempa. Po zwycięstwie nad West Bromwich Albion 2:0 w poprzedniej kolejce, tym razem piłkarze Sir Alexa Fergusona rozbili na wyjeździe Wigan Athletic 0:4.

W pierwszej połowie tego spotkania kibice zobaczyli dwa gole. W 35. minucie Javier Hernández skutecznie wykorzystuje dobitkę po strzale Evry. Duża w tym zasługa bramkarza Wigan, który odbił piłkę wprost pod nogi meksykańskiego napastnika.

Kolejny gol dla United padł tuż przed przerwą. Tym razem strzelcem bramki był Robin van Persie. Napastnik Czerwonych Diabłów położył na ziemi obrońcę gospodarzy i pięknym strzałem pokonał Al Habsiego. Dla Holendra był to jubileuszowy 150. gol w historii jego występów w Premier League.

W drugiej części spotkania piłkarze United dołożyli kolejne dwa trafienia. W 62. minucie bramkę ponownie zdobywa Hernández. Po rzucie wolnym Meksykanin dopada do odbitej od muru piłki i pewnie strzela, nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.

W końcówce spotkania wynik ustalił van Persie. Holender po doskonałej akcji całej drużyny, wykorzystuje świetne podanie od Welbecka.