Premier League. Manchester United - WBA 2:0. Wideo

W meczu 20. kolejki Premier League Manchester United pokonał u siebie West Bromwich Albion 2:0. Gospodarze tym samym utrzymali siedmiopunktową przewagę nad Manchesterem City.

Sir Alex Ferguson / Fot. Andrea SartoratiMecz na Old Trafford w Manchesterze, był pojedynkiem lidera tabeli Premier League Manchesteru United z zajmującą szóstą pozycję drużyną West Bromwich Albion. Sporą niespodzianką w tym meczu był brak Robina van Persie w podstawowym składzie Czerwonych Diabłów. W spotkaniu nie wystąpił także kontuzjowany Anglik Wayne Rooney. W wyjściowej jedenastce znalazło się za to miejsce dla Japończyka Kagawy oraz Ashley'a Young'a.

Od pierwszych minut atakowali gospodarze. W 9. minucie prowadzenie United dał samobójczy gol MacAuley'a. Young wbiega w pole karne, dośrodkowuje wzdłuż bramki, lot piłki przecina McAuley, pokonując tym samym bezradnego Fostera. Zawodnicy Fergusona mieli w tym meczu kolejne okazje. W 19. minucie uderzył Welbeck, ale Foster obronił jego strzał. Siedem minut później ponownie próbuje Welbeck, jego uderzenie blokują obrońcy. Do piłki dopada Young ale jego uderzenie głową jest niecelne.

W 33. minucie uderzenie Young'a świetnie broni Foster. Kilkanaście sekund później w zamieszaniu w polu karnym WBA do piłki dopada Carrick, lecz ponownie doskonale interweniuje bramkarz gości. Do końca pierwszej części meczu obie drużyny nie stworzyły już żadnej okazji. Po pierwszych 45 minutach 2:0 prowadził Manchester United.

Na początku drugiej połowy dobrą okazję dla gości marnuje Brunt. Jego mocne uderzenie obronił De Gea. W 55. minucie szansa dla gospodarzy. Najpierw uderza Welbeck, następnie Valencia, jednak obok bramki. Chwilę później uderza Dorrans, jego strzał udanie blokuje Evra.

W 71. minucie poprzeczka ratuje Manchester przed utratą bramki. Po rzucie rożnym, piłkę głową uderza jeden z piłkarzy gości. Zaledwie kilka centymetrów zabrakło do wyrównania. Dziesięć minut później Van Persie groźnie uderza, świetnie po raz kolejny broni Foster. W 85. minucie strzela Odemwingie, goście zyskują tylko rzut rożny. Po chwili Valencia fantastycznie uderza, jeszcze lepiej interweniuje kapitalnie dysponowany w tym spotkaniu Foster.

W końcówce spotkania, olbrzymia przewaga Manchesteru United zostaje przypieczętowana golem van Persiego. Podaje Valencia, a van Persie pięknym strzałem zdobywa swoją 14. bramkę w tym sezonie.

Manchester United ostatecznie pokonuje WBA 2:0. Drużyna Sir Alexa Fergusona zdołała zatem utrzymać siedem punktów przewagi nad Manchesterem City. Wicelider w korespondencyjnym pojedynku pokonał na wyjeździe po dramatycznym meczu Norwich 3:4.