Premier League. Od 0:2 do 5:2 - wspaniały mecz Arsenalu z Tottenhamem!

W niedzielne popołudnie miały miejsce derby Londynu, w których naprzeciw siebie stanęło dwóch odwiecznych rywali. Arsenal podejmował na własnym stadionie Tottenham Hotspur. Mecz zapowiadał się na świetne widowisko i taki też był - "Kanonierzy" wygrali 5:2.

/ Fot. EPA/KERIM OKTENPrzed spotkaniem zarówno szkoleniowiec gości, jak i trener gospodarzy zapowiadali walkę o 3 punkty. Mimo iż mecz był rozgrywany w porze obiadowej, na stadionie pojawiło się ponad 60 tys. kibiców. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać - już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się sprowadzony w przerwie zimowej z Evertonu Louis Saha. Chociaż bramka została szybko strzelona, to jednak piłkarze Arsène'a Wengera dominowali i częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Kiedy zdecydowana część fanów gospodarzy liczyła, że ich ulubieńcy doprowadzą do wyrównania, sędzia wskazał na rzut karny dla Tottenhamu, którego pewnie na gola zamienił Emmanuel Adebayor - były zawodnik gospodarzy.

Arsenal, mimo wielu akcji, nie mógł znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Bardzo blisko był Robin van Persie, który w 40. minucie trafił w słupek. Chwilę później los się jednak odmienił i Bacary Sagna strzelił gola kontaktowego. Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę do wyrównania zdołał doprowadzić właśnie van Persie.

Po zmianie stron gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie na 3:2 podwyższył Tomas Rosicky. Zarówno zawodnicy jednej, jak i drugiej drużyny cały czas atakowali. Lepiej zorganizowany był jednak zespół Arsenalu. Na przestrzeni trzech minut, zaczynając od 65., Theo Walcott dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i pogrążył zespół Harry'ego Redknappa. Mimo kolejnych prób wynik nie uległ już zmianie i gospodarze zwyciężyli 5:2. Była to ich trzecia wygrana z rzędu. Do miejsca gwarantującego udział w LM brakuje im jednak aż 7 punktów.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.