45560 miejsce

Premier League: Wyczekiwane zwycięstwo Chelsea Londyn

Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 2:1 i tym samym przerwała passę czterech meczów bez zwycięstwa. Wygrana jednak drużynie ze stolicy Anglii nie przyszła łatwo.

Już w dziesiątej minucie spotkania, drużyna z Londynu miała dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Torres podał do Juana Maty, ale ten jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce przez dobrą interwencję bramkarza gospodarzy.

Kolejne szanse mieli Frank Lampard oraz Ramires, ale pierwszego uprzedził wślizgiem obrońca Wolves, Richard Stearman, a Brazylijczyk strzelił tylko w boczną siatkę. W pierwszym kwadransie optyczną przewagę miała Chelsea.

Jednak gra z upływem czasu znacznie się zaostrzyła. Wszystko zaczęło się od groźnego wślizgu Franka Lamparda w nogi Adama Hammilla. Wicekapitan Chelsea powinien otrzymać czerwoną kartkę, ale skończyło się jedynie na kolorze żółtym. Pan Peter Walton często musiał sięgać do kieszeni. Po stronie gospodarzy "żółtko" otrzymali Hamill, Henry oraz Doyle. Do końca pierwszej połowy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Dopiero w 67. minucie spotkania kibice Chelsea mogli zacząć cieszyć się z prowadzenie swojej drużyny. Ramires udowodnił jak szybkim jest zawodnikiem. Brazylijczyk wyprzedził obrońców "Wilków" i pokonał Hennessey'a.

Mimo usilnych prób podwyższenia wyniku, drużyna w niebieskich strojach musiała przełknąć gorzką pigułkę. Długie podanie od Jarvisa otrzymał Steven Fletcher. Wyprzedził on Jose Bosingwę i podał do Stevena Warda, który mocnym strzałem pokonał Petra Cecha i tym samym doprowadził do remisu.

Całe szczęście dla drużyny Chelsea, minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Fernando Torres świetnie podał do Ashley Cole'a. Anglik zagrał w pole karne, gdzie Frank Lampard z bliskiej odległości "wpakował" piłkę do siatki. Był to ósmy gol pomocnika "The Blues" w obecnych rozgrywkach.

Tym samym drużyna z Londynu odblokowała się i odniosła pierwsze zwycięstwo od pięciu ostatnich spotkań w rozgrywkach ligowych.