Facebook Google+ Twitter

Premier na Wigilii dla ubogich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-24 12:44

Premier Donald Tusk wziął udział w tradycyjnej Wigilii dla ubogich i potrzebujących na Targu Węglowym w centrum Gdańska.

Rozpoczynając wigilijną wieczerzę szef rządu powiedział, że dziś pamiętamy o tych, którzy na co dzień mają prawo czuć się zapomniani. Podkreślił, że tego dnia wszyscy mają prawo do ciepła i troski, do nadziei, szacunku, miłości oraz tęsknoty za wspólnym domem. Donald Tusk dodał, że Wigilię będzie spędzał w szpitalu, ze swoją chorą mamą.

Oprócz premiera w Wigilii dla ubogich i potrzebujących wzięli udział między innymi minister edukacji Katarzyna Hall, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a także żona Donalda Tuska, Małgorzata.

Potrawy na wigilijnym stole, na którym znalazły się tradycyjne dania, między innymi pierogi z kapustą, barszcz, sałatki, ryby i ciasta, poświęcił proboszcz Bazyliki Mariackiej, ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz. Wigilia dla ubogich i potrzebujących odbywa się w Gdańsku po raz 15. Co roku bierze w niej udział kilkaset osób. Potrawy przygotowują gdańscy restauratorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.