Facebook Google+ Twitter

Premier nadal za zniesieniem abonamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 16:50

Premier Donald Tusk nadal opowiada się za zniesieniem abonamentu. W opinii szefa rządu powinien on zostać zastąpiony odpowiedzialnym finansowaniem mediów publicznych z budżetu.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier zaznaczył, że praca nad tymi zmianiami wymaga szerokiego porozumienia. Donald Tusk nie wyobraża sobie jednak, by został zachowany niesprawiedliwy i archaiczny system finansowania mediów publicznych, jakim jest abonament.

Premier uważa, że trzeba racjonalnie zarządzać pieniędzmi podatnika. Dlatego liczy na to, że zarówno parlament, jak i prezydent szybko przyjmą projekt zwolnienia z płacenia abonamentu emerytów i rencistów, a w nieodległej przyszłości - wszystkich obywateli.

Premier Donald Tusk powiedział, że zarówno jego rząd, jak i jego partia konsekwentnie opowiadają się za zmianami, które urealnią misję mediów publicznych. Dodał, że chce, by te zmiany umożliwiły pełną przejrzystość wydawania środków przez media publiczne oraz realną kontrolę wydatków.

Donald Tusk przypomniał informacje o nieracjonalnym wydawaniu publicznych pieniędzy - głównie w Telewizji Polskiej. Zaznaczył, że zakłada, iż nie wynika to ze złej woli, tylko ze złego systemu.

Premier Tusk podkreślił, że chce, by ośrodki regionalne zachowały prawdziwie regionalny charakter i spełniały oczekiwania stawiane ich przez lokalne społeczności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.