Facebook Google+ Twitter

Premier nie musi pamiętać hasła. Ma je naklejone na laptopie

Okazuje się, że szef rządu nie musi pamiętać wszystkich danych. Jego laptop wyposażony jest w naklejkę, na której zapisane jest hasło i login. Prawda, że "praktyczne"?

Naklejkę z hasłem i loginem na klawiaturze laptopa premiera zauważyli fotoreporterzy. / Fot. MichaelMaggs, Creaive Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:QWERTY_keyboard.jpg?uselang=pl Naklejkę z hasłem i loginem na klawiaturze laptopa premiera zauważyli fotoreporterzy. Robili zdjęcia przed obradami Rady Ministrów. W takiej sytuacji praktycznie każdy może dostrzec hasło jakim posługuje się Donald Tusk - podaje RMF24.pl. Nie ma się więc czego dziwić, że hakerzy nie mają większych problemów w przejmowaniu kontroli nad stronami rządowymi.

Czytaj też relację: Cyberwojna minuta po minucie

Kilka dni temu hakerzy dokonali włamania na stronę szefa rządu. Ujawnili, że dostęp do panelu administracyjnego strony, który pozwala na zmianę treści na witrynie, zabezpieczony jest banalnym hasłem. Według nich, login brzmiał ADMIN, a hasło ADMIN1.

Atak na stronę Donalda Tuska to tylko jeden z wielu ataków przeprowadzonych w ostatnich dniach przez grupę hakerów sprzeciwiających się porozumieniu ACTA. Umowa została podpisana dziś nad ranem w Tokio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

iicca
  • iicca
  • 27.01.2012 18:57

Ludzie, co Wy za bzdety piszecie o tym haśle. Komputery stoją w gabinecie RM. Tych laptopów nikt nie wnosi, i nie wynosi. Hasło jest na stałe. Ministrowie przychodzą włączają, albo już mają włączone laptopy i zalogowane. I mają potrzebne materiały na pulpicie. Nie zdziwiłbym się, gdyby te laptopy były skonfigurowane w sposób taki, że jeden pokazuje, a wszyscy widzą to samo. Hasło jest założone tylko dlatego, że polityka sieci tego wymaga. Laptopy są chronione fizycznie, więc nikt ich stamtąd nie wyniesie. A jeśli nawet wyniesie, to zobaczy tylko linki do dokumentów. Bo cała reszty "leży" sobie na serwerze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm. Sprzed roku? A coś się zmieniło? Wiadomość już jest nieaktualna?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 26.01.2012 22:52

Rany, przecież to sprawa jeszcze z zeszłego roku. Bez przesady z tym kalkowaniem z wp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 26.01.2012 22:00

Teraz Tusk sobie zmieni login i hasło : Matoł i Matoł 1.

Komentarz został ukrytyrozwiń
D.
  • D.
  • 26.01.2012 20:18

Niech jeszcze sobie naklei numer konta i pin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strasznie stary news. Chyba w Faktach kiedyś o tym mówili, więc RMF Ameryki nie odkrył :p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.