Facebook Google+ Twitter

"Premier nie potępia instytucji IPN, ale sposób, w jaki ona działa"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 15:44

Politolog Wojciech Jabłoński z Uniwersytetu Warszawskiego uznał za ofensywne wystąpienie Donalda Tuska na posiedzeniu Rady Krajowej PO.

Premier bronił imienia Lecha Wałęsy. Powiedział między innymi, że IPN jako instytucja mająca strzec pamięci narodowej nie może ulegać politycznemu obłędowi.

Wojciech Jabłoński przekonuje, że Donald Tusk nie potępia samej instytucji Instytutu Pamięci Narodowej, lecz jej kontrowersyjne działania. Politolog podkreślił, że polityka historyczna jest ważna nie tylko dla PiS-u, ale również dla obecnego rządu.

Premier skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za to, że partia ta nie poparła ustawy dotyczącej ograniczania finansowania partii z państwowej kasy.

Politolog Wojciech Jabłoński ocenia, że PiS, sprzeciwiając się ograniczeniu finansowania partii w czasach kryzysu, wpadł w propagandową pułapkę zastawioną przez PO. Zdaniem politologa, również opinia publiczna krytykuje PiS za sprzeciw wobec cięcia wydatków państwowych na partie polityczne.

Podczas posiedzenia Rady Krajowej PO Premier Donald Tusk wyraził ubolewanie z powodu poparcia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na szefa NATO duńskiego premiera Andersa Fogha Rasmussena, a nie polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Doktor Wojciech Jabłoński mówi, że prezydent złamał wcześniejsze ustalenia, zaś polska polityka zagraniczna jest wciąż prowadzona dwutorowo, na potrzeby wewnętrzne. Zdaniem politologa, zmiana stanowiska Lecha Kaczyńskiego mogła być zemstą Prawa i Sprawiedliwości za porażkę tej partii w dyskusji na temat finansowania partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.