Facebook Google+ Twitter

Premier: Nie zagwarantujemy mediom publicznym miliarda złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 17:12

Premier Donald Tusk powiedział, że nie zgadza się na zagwarantowanie prawie miliarda złotych w ustawie medialnej na utrzymanie mediów publicznych.

Premier, który spotyka się w tej sprawie z klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej, liczy, że parlamenatarzyści PO poprą jego zdanie.

Po 17 w Sejmie odbędzie się głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy medialnej. Jedna z nich przewiduje zniesienie w budżecie państwa limitu kwoty jaka corocznie ma być zagwarantowana dla mediów publicznych. Wcześniej Sejm ustalił taką minimalną kwotę na poziomie 880 milionów złotych - czyli tyle ile wynosiły wpływy z abonamentu w 2007 roku.

"Nie powinno się w czasach kryzysu robić tak drogich prezentów" - powiedział Donald Tusk. Jego zdaniem, nie może być tak, że kiedy wszystkim Polakom każe się oszczędzać, telewizja publiczna ma mieć więcej pieniędzy.

"W czasach kryzysu potrzeby tych, w których może uderzyć on najmocniej, są ważniejsze od potrzeb producentów telewizyjnych" - powiedział premier. Donald Tusk dodał, że ma nadzieję, iż jego argumentację podczas głosowania podzielą posłowie klubu Lewicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.