Facebook Google+ Twitter

Premier o kastrowaniu pedofilów: Ktoś musi być pierwszy

Premier Donald Tusk przyznał w programie "Kropka nad i" w TVN24, że jest już po wstępnych konsultacjach legislacyjnych i w ciągu kilkunastu dni "gotowa będzie zmiana prawa", dotycząca wprowadzenia chemicznej kastracji pedofilów.

- Ktoś kto nie widzi potrzeby przymusowego leczenia pedofilów nie ma podstawowych kwalifikacji moralnych - tłumaczył w programie premier Tusk. Zapowiedział też utworzenie nowej placówki, która ma leczyć pedofilów.

Jego zdaniem zaostrzenie przepisów nie będzie wymagało zmian w konstytucji. - Można leczyć przymusowo alkoholików, można leczyć narkomanów. Sąd będzie zobowiązany wysyłać także zwyrodnialców na przymusowe leczenie - tłumaczył Donald Tusk. Jego zdaniem chemiczna kastracja nie jest karą cielesną. Na stwierdzenie, że nie ma w Europie kraju, który stosuje kary cielesne, odparł - Ktoś musi być pierwszy.

Szef rządu ustosunkował się także do zarzutu o populizm i łamanie praw człowieka. - Nie jestem populistą. Większość społeczeństwa chce przywrócenia kary śmierci, a ja jestem od tego daleki. A co do zbrodniarza, który zgwałcił swoją córkę, nie potrafię zmienić zdania. Jego zachowanie jest nieludzkie - tłumaczył premier.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.