Facebook Google+ Twitter

Premier o Palikocie: przyzwoity i uczciwy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 06:49

Premier Donald Tusk zapewnił, że jego rząd nie będzie używał prokuratury do załatwiania własnych interesów. W ten sposób odniósł się do decyzji prokuratora krajowego, który polecił ponowne wszczęcie śledztwa dotyczące finansowania kampanii wyborczej Janusza Palikota.

Szef rządu przypomniał, że za rządów PiS śledztwo w tej sprawie umorzyła radomska prokuratura. Jeżeli jednak tym razem będą dowody na nieuczciwość posła PO, rząd nie zamierza zamiatać sprawy pod dywan - powiedział premier. Donald Tusk zapewnił, że prokuratura będzie miała swobodę działania, także w sprawach niewygodnych dla działaczy PO.

Premier dodał, że poseł Palikot jest uczciwym i przyzwoitym człowiekiem, mimo swej ekstrawagancji.
Sprawa dotyczy wpłat dokonywanych przez studentów i emerytów na konto wyborcze polityka PO. Niektóre z nich wynosiły nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jak donosiła "Rzeczpospolita", część tych osób została zatrudniona później w lubelskich urzędach.

W zeszłym tygodniu na jaw wyszło nagranie lubelskiego radnego PO Dariusza Piątka, który powiedział w zarejestrowanej bez jego wiedzy rozmowie z „Gazetą Polską", że prokuratura ma dowody na to, iż kampania Janusza Palikota była nielegalnie finansowana za pomocą fikcyjnych wpłat. Prokuratura miała jednak, zdaniem Piątka, utrącić śledztwo. Poseł Palikot zaprzeczył tym doniesieniom i skierował do sądu pozew przeciwko lubelskiemu radnemu o naruszenie dóbr osobistych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.