Facebook Google+ Twitter

Premier o poparciu prezydenta dla Rasmussena i finansowaniu partii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 13:11

Premier Donald Tusk wyraził ubolewanie z powodu poparcia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego innego kandydata na szefa NATO.

Prezydent poparł kandydaturę duńskiego premiera Andersa Fogha Rasmussena, a nie polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Donald Tusk stwierdził, że Polska nie jest na tyle silna, aby w taki sposób rozgrywać międzynarodową kartę.

Premier powiedział też, że uchwalenie ustawy o ograniczaniu finansowaniu partii z budżetu państwa nie jest zwycięstwem stuprocentowym i ma gorzki smak. Szef rządu zaznaczył, że zaoszczędzone w wyniku przyjęcia ustawy 52 miliony złotych z trudem będą budować przestrzeń zaufania między światem polityki a społeczeństwem.

Premier skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za to, że partia ta nie poparła ustawy dotyczącej ograniczania finansowania partii z państwowej kasy. Według Donalda Tuska, PiS udowodnił w ten sposób, że broni własnych interesów i nie chce pomóc w przeprowadzaniu Polski przez kryzys gospodarczy. Premier zapowiedział, że jego partia będzie w dalszym ciągu szukać sposobów ograniczania niepotrzebnych przywilejów polityków. Zaapelował do opozycji, żeby nie przeszkadzała rządowi w pracy, skoro nie chce pomagać.

Tusk wyraził zadowolenie z powodu poprawy wskaźników kursu złotego oraz wzrostu notowań polskich firm na stołecznej giełdzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.