Facebook Google+ Twitter

Premier o powodzi: Wymiar tego żywiołu jest niespotykany

21 maja premier Donald Tusk przedstawił w Sejmie raport na temat sytuacji powodziowej w Polsce oraz działań podjętych w walce z żywiołem. Po raz kolejny zapewnił, że powodzianie nie pozostaną bez pomocy.

Premier w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na skalę zniszczeń spowodowanych przejściem fali powodziowej. - Musimy zdać sobie sprawę, że w dorzeczu Wisły mamy do czynienia z dramatem o niespotykanej do tej pory skalę – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Zapewnił, że powodzianie nie pozostaną bez pomocy. - Także ci wszyscy, którzy z różnych względów nie są ubezpieczeni, otrzymają ze strony państwa pomoc – powiedział. Zagwarantował doraźną pomoc w wysokości do 6 tys. złotych dla każdego z poszkodowanych w powodzi gospodarstw.

Zapewnił również, że wzorem lat ubiegłych, dzieci z zalanych terenów będą mogły liczyć na bezpłatny wypoczynek. - To zapewnimy. Ale bezcenna będzie także pomoc, ze strony organizacji pozarządowych, instytucji charytatywnych która zawsze się sprawdzała w takich sytuacjach – powiedział premier. - Już dzisiaj docierają do nas zgłoszenia o gotowości współpracy ze strony takich organizacji. Za tę gotowość chciałem bardzo podziękować - dodał.

Premier zaznaczył, że przez najbliższe lata będą kontynuowane inwestycje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa ludzi mieszkających na terenach zalewowych.


Na podstawie: www.premier.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.