Facebook Google+ Twitter

Premier odwiedził polskich żołnierzy w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-15 15:01

"Śmierć kapitana Ambrozińskiego nie pójdzie na marne" - mówił premier Donald Tusk do polskich żołnierzy w Afganistanie. Szef rządu składa niezapowiedzianą wizytę w Ghazni.

Z okazji Święta Wojska Polskiego w bazie wojskowej w Ghazni spotkał się ze stacjonującymi tam Polakami.

W czasie krótkiej uroczystości Donald Tusk powiedział, że żołnierze, którzy służą w Afganistanie, robią to dla bezpieczeństwa Ojczyzny. Premier podziękował za zaangażowanie i poświęcenie. Wspominał też tragiczne wydarzenia sprzed kilku dni w Adżiristanie. "Składam dzisiaj hołd pamięci kapitana Daniela Ambrozińskiego. Chylę nisko czoło przed poświęceniem, bohaterstwem i odwagą wszystkich polskich żołnierzy w Afganistanie i na innych misjach. Chciałem Wam bardzo podziękować w imieniu wszystkich Polaków za to, co robiliście w ostatnich dniach" - mówił Donald Tusk.

Premier skrytykował tych, którzy po ostatnich wydarzeniach w Adżiristanie poddawali w wątpliwość profesjonalizm polskich żołnierzy. "Nikt w Polsce nie kwestionuje waszej odwagi, waszego bohaterstwa i profesjonalizmu. Nikt w takich dniach nie powinien pozwalać sobie na słowa, które mogą ranić boleśniej niż pociski i odłamki, słowa, które nie oddają rzeczywistości" - dodał.

Donald Tusk spotkał się także z polskimi i amerykańskimi dowódcami. Rozmawiał również z żołnierzami i pytał ich o najpilniejsze potrzeby. Obiecał też pomoc rządu. "Wczoraj przez długie godziny mojej narady z ministrem obrony i szefami służb ustaliliśmy, że zrobimy wszystko co w mocy rządu i wojska, żeby wasza walka tutaj była możliwie bezpieczna" - zapowiadał premier.
W związku z poniedziałkową śmiercią kapitana Ambrozińskiego w czasie uroczystości polska flaga w bazie Ghazni była opuszczona do połowy masztu i przepasana kirem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.08.2009 15:15

Chyba zapomniał wspomnieć za czyich rządów drastycznie obcięto wydatki na armię. Panie Klich i Tusk skleroza czy gra wyłącznie o swój wizerunek ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.