Facebook Google+ Twitter

Premier Peru zrezygnował z urzędu

Premier Salomon Lerner ustąpił z zajmowanego stanowiska. Na miejsce dotychczasowego premiera prezydent Peru Ollanta Humala wyznaczył ministra spraw wewnętrznych.

adres strony: http://www.public-domain-image.com/full-image/flags-of-the-world-public-domain-images-pictures/flag-of-peru.jpg-royalty-free-stock-photograph.html ; obrazek do dowolnego użytku / Fot. unknown Premier Peru zrezygnował z piastowania swojego urzędu po zaledwie pięciu miesiącach sprawowania władzy.

Jak podają edition,cnn.com i wprost.pl oficjalna przyczyna odejścia polityka nie jest znana. Prawdopodobną przyczyną może być kwestia narastających sporów wobec niezadowolenia obywateli.

Niezależny polityk pozostawał w ogniu krytyki społeczeństwa, które zdecydowanie występuje przeciwko wielomiliardowej inwestycji w przemysł wydobywczy. Większościowe udziały w tym przedsięwzięciu są w rękach amerykańskich przedsiębiorców. Kopalnie miedzi i złota stały się przyczyną protestów w wyniku których prezydent Peru Ollanta Humala wprowadził stan wyjątkowy.

Na miejsce ustępującego Lernera prezydent powołał ministra spraw wewnętrznych, wojskowego Oscara Valdesa.

Zgodnie z peruwiańskimi zapisami ustawowymi gabinet Lernera również wyraził gotowość do ustąpienia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.