Facebook Google+ Twitter

Premier podsumował rządy PO: Radzimy sobie bardzo dobrze

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-19 15:22

Rząd podsumowuje dwa lata swoich poczynań. Podczas wystąpienia w Sejmie premier Donald Tusk podkreślał, że Polska bardzo dobrze radzi sobie w kryzysie. Jak mówił, jest to często doceniane o wiele bardziej za granicą, przez światowych przywódców, niż polityków w kraju. Szef rządu powoływał się przy tym na artykuł gazety "Economist" chwalącej stan naszej gospodarki.

 / Fot. Bartłomiej Zborowski PAPWedług Donalda Tuska, silna pozycja Polski w tym trudnym okresie to nie przypadek, a składowa działań rządu, powściągliwych działań w sektorze finansowym, ograniczenie deficytu i starań społeczeństwa.

Do sukcesów swojego rządu, Donald Tusk zaliczył między innymi zdecydowane ograniczenie wydatków w sektorze budżetowym i zmian w systemie emerytalnym. Jak mówił, bez tych zmian, sytuacja w Polsce przypominałaby "grecką tragedię".

Premier Donald Tusk na wniosek klubu Lewicy przedstawia posłom informację na temat ponad dwuletniej działalności rządu. Lewica złożyła wniosek o informację szefa rządu już w ubiegłym roku.
Szef rządu zaapelował do posłów z różnych stron sceny politycznej o współpracę w Sejmie, by doprowadzić do sprawnego rozwiązywania najpoważniejszych problemów. Jak dodał, jest gotów wysłuchać rozwiązań partii opozycyjnych, które pozwolą na ograniczenie nadmiernych wydatków.

Podczas wystąpienia w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski przypomniał o tym, że Polska była w ubiegłym roku jedynym krajem Unii, który osiągnął dodatni wynik wzrostu gospodarczego. Tusk: Polska bardzo dobrze radzi sobie w kryzysie. Rostowski: To między innymi dzięki obniżce podatków

Minister przyznał, że jest "trochę prawdy" w twierdzeniu, że obniżki podatków i składki rentowej za rządów Prawa i Sprawiedliwości pozwoliły Polsce bezpiecznie przejść przez kryzys. Przypomniał jednocześnie, że za obniżkami głosowały także inne partie, również Platforma Obywatelska. Rostowski dodał, że zmniejszone podatki pozwoliły na niewprowadzanie dodatkowych pakietów stymulacyjnych dla gospodarki w czasie spowolnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No tak Euro 2012 najważniejsze! reszta to tylko tło dla Tuska, Kanada już liczy straty z olimpiady ciekawe czy rząd Tuska będzie umiał sobie poradzić ze stratami z Euro 2012.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niemal jak na Titanicu. Gramy do końca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.