Facebook Google+ Twitter

Premier podsumowuje spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 14:37

Donald Tusk powiedział, że kraje Grupy Wyszehradzkiej będą kontynuować współpracę w sprawie pakietu klimatycznego i bezpieczeństwa energetycznego. Premier podsumował rozmowy przedstawicieli państw Grupy, którzy spotkali się w Warszawie.

Tusk zaznaczył, że kraje te chcą na forum Unii Europejskiej solidarnie bronić rozwiązań, które pozwolą na przyjęcie pakietu klimatycznego, ale nie będą zagrażały ich gospodarkom. Premier powiedział, ze wczoraj na spotkaniu ministrów finansów UE udało się przekonać polityków unijnych do rozważenia tzw. korytarza finansowego, który pozwoli na zahamowanie wzrostu cen za emisję CO2.

Szef rządu ma nadzieję, że do grudnia uda się wypracować stanowisko satysfakcjonujące kraje Grupy Wyszehradzkiej, tak, aby na szczycie w Brukseli nie trzeba było sięgać po weto.

Premierzy Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii będą także dyskutować na temat kryzysu na rynkach finansowych. Między innymi dlatego rząd wstrzymał się jeszcze z opracowaniem ostatecznym instrukcji na piątkowy szczyt Unii w Brukseli, poinformował Donald Tusk. Polski premier zamierza dziś przekonywać, że wszyscy byliby bezpieczniejsi, gdyby należeli do strefy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.