Facebook Google+ Twitter

Premier podsumowuje wizytę w Chinach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 17:04

Premier Donald Tusk powiedział, że celowo nie poruszał kwestii praw człowieka podczas wizyty w Pekinie, bo w imieniu krajów europejskich zrobiła to Unia.

Podkreślił, że Polska domaga się poszanowania praw człowieka w tym kraju, ale chce łączyć to z dobrymi stosunkami gospodarczymi z Chinami. Donald Tusk zaznaczył, że jego zdaniem skuteczniejszą metodą wywierania nacisku na Chiny jest wpływanie na stanowisko Unii Europejskiej w tej sprawie.

W czasie wizyty w Chinach prezydent spotkał się między innymi z przywódcami Pakistanu i Korei Południowej. Z premierem Pakistanu Jusafem Razą Gilanim Donald Tusk rozmawiał o sytuacji porwanego w tym kraju Polaka i wspólnych staraniach na rzecz jego uwolnienia. Z kolei rozmowa z przedstawicielami Korei Południowej, z którą - jak podkreślił premier - mamy tradycyjnie dobre stosunki, dotyczyła możliwości współpracy przy budowie elektrowni jądrowej.

Po pięciu dniach pobytu w Chinach polska delegacja wraca do kraju. W opinii szefa rządu, nastąpiło nowe otwarcie w relacjach polsko-chińskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.