Facebook Google+ Twitter

Premier powołał Rzecznika Praw Pacjenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-04 09:13

Premier powołał Krystynę Barbarę Kozłowską na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

Ustawa powołująca ten urząd - po burzliwej debacie - weszła w życie w czerwcu, jednak fotel rzecznika był do tej pory pusty. Ministerstwo zdrowia rozstrzygnęło jakiś czas temu konkurs na to stanowisko i przekazało nazwiska dwóch kandydatów premierowi. Drugim był Adam Sandauer, przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere". ,

Krystyna Barbara Kozłowska ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie na Wydziale Rehabilitacji uzyskała tytuł magistra rehabilitacji ruchowej. Studia podyplomowe odbyła na Podyplomowym Studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny w Katedrze Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego.

W latach 1976-1985 pracowała w dwóch warszawskich szpitalach, a następnie od 1985 roku zajmowała się dziećmi z grupy ortopedycznej w szkole podstawowej, a następnie w szkole sportowej. Od 2002 roku do maja 2009 pracowała w Biurze Praw Pacjenta przy Ministrze Zdrowia, gdzie pełniła stanowiska dyrektora. Od 21 maja 2009 roku kierowała pracami Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.