Facebook Google+ Twitter

Premier: proces ratyfikacji ACTA zawieszony

"Podjąłem decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji ACTA" - powiedział premier Donald Tusk. Powodem wstrzymania ratyfikacji jest konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych.

Sonda

Czy premier wystraszył się internautów?

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek PietruszkaPodczas piątkowej konferencji transmitowanej na żywo przez TVN24, premier oświadczył, że proces ratyfikacyjny ustawy ACTA zostaje zawieszony. „Konsultacje społeczne nie były pełne. Jestem rozgorycznony na moich współpracowników” - mówił.

Zadeklarował, że dokument będzie konsultowany z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Głównym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych oraz innymi instytucjami. środowiska internautów nie były w pełni reprezentowane” – mówił na konferencji.

Ponadto premier uznał argumenty internautów za uzasadnione. Zadeklarował, że zostanie uruchomiona infolinia oraz zapowiedział spotkanie dla zainteresowanych w sprawie ustawy ACTA, które ma odbyć się w poniedziałek. Tusk oświadczył, że jeśli wyniki konsultacji będzie negatywny, możliwy jest brak akceptacji dla umowy.

Podczas wystąpienia powiedział również, że niezbędne są zmiany w polskim prawie, tak aby dostosować je do rzeczywistości, wykreowanej przez internet. Wspomniał również, że nie ma powodów do dymisji ministrów Boniego i Zdrojewskiego. Kilka dni wcześniej „Ziobryści” żądali odwołania szefa resortu cyfryzacji oraz kultury.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

aga32
  • aga32
  • 04.02.2012 14:24

Tak tak nagła zmiana stanowiska premiera jest conajmniej dziwna myślę że to kolejna polityczna gra ze strony władz państwowych i strach o posady polityczne orjaz głosy potencjalnego elektroratu w następnej kadencji tu nie chodzi o nic więcej....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Freja
  • Freja
  • 04.02.2012 12:05

Nawet przyznając się do błędu, potrafi kłamać :P
http://www.demoty.pl/dzien-bez-klamstwa-dniem-straconym-37954

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mojeimię44
  • Mojeimię44
  • 04.02.2012 01:04

Zagranie Tuska ze wstrzymaniem ratyfikacji ACTA to mistrzostwo świata. Tak rozwiązać problem z opozycją przed kolejnym weekendem protestów- ahh pięknie!!!!! Teraz przyćmił ACTA ale przecież to nie tylko o to chodzi. Chodzi o całokształt czyli: afera łupkowa, afera z dopłatą 60mld euro do krajów bogatszych z Eurolandu, afera ze służbą zdrowia, afera Smoleńska, afera Leppera itd... Jak długo będziemy ten syf akceptować? Ja nie dam rady i będę protestował, postował, zmuszał do myślenia i koniec. Będzie to agresywne działania z mojej strony ale nie z nienawiścią tylko z miłością do słabszych :) Mój atak będzie tak naprawdę obroną!!! Proszę was o taką samą postawę. Wszystkich tych, którzy się nie zgadzają na Nowe stare czyli dążenie do klasyfikowania społeczeństwa!!!!!! NWO w Polsce musi być porządkiem społecznym a nie masonerii, elity rządzącej i celebrytów!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ofj_cmjULh4&feature=youtu.be

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobra decyzja! ACTA trzeba rozpatrzeć raz jeszcze i przede wszystkim zachować wolność osobistą internautów w Polsce i na świecie! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Senat
  • Senat
  • 03.02.2012 19:34

A co ze mną też mnie obiecał zlikwidować!!!????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urzędasy
  • Urzędasy
  • 03.02.2012 18:34

Jest kochany bo nas sklonował wielokrotnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Podatek belki
  • Podatek belki
  • 03.02.2012 17:42

Zamiast mnie zlikwidować dał mi stanowisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak realnie patrzący
  • polak realnie patrzący
  • 03.02.2012 17:40

No i widać jak traktuje polaków, dymisji nie będzie bo choć spieprzyli swoja robotę są dobrzy, wydaje się ze figuranci nie mieli nic do zrobienia bo działali na polecenie Tuska. Pewnie nawet nie spodziewali się ze ludzie cokolwiek zrobią. To miało być takie łatwe bo wszystkie partie oprócz SLD było za ustawą i było niemal pewne ze nikt nie podskoczy. Według mnie rząd PO i PSL już dawno przestał reprezentować polaków a reprezentuje amerykanów i wielkie korporacje, rząd nie mający pomysłu aby polakom żyło się lepiej i dostatniej, tylko potrafiący narzucać coraz większe obciążenia. Rządzą tyle czasu a nie potrafili wymusić większe płace, aby polakom starczyło na życie i zakup oryginalnych produktów.Zamiast tego wkręcą nas w ACTA i orzekną że jesteśmy wszyscy złodziejami. Taki rząd trzeba zwalczać, bo za chwile wymyśli jeszcze gorsze rzeczy, choćby z pracą do 67 roku życia za marne pieniądze jest już holokaustem polaków. Mamy zdychać przed pobraniem emerytury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Abonament
  • Abonament
  • 03.02.2012 17:35

Mnie też obiecał!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
belka
  • belka
  • 03.02.2012 17:33

Obiecał mnie zlikwidować 5 lat temu i ja czekam!