Facebook Google+ Twitter

Premier Szwecji: Nie pojadę na Ukrainę

Premier Szwecji Fredrik Reinfeld zdecydował, że nie będzie oglądał spotkań szwedzkiej drużyny narodowej, rozgrywanych na Ukrainie.

Szef rządu Szwecji uważa, że sytuacja w jakiej znalazła się była premier Julia Tymoszenko jest sprzeczna z elementarnymi zasadami praw człowieka, dlatego trzeba ją piętnować na wszelkie możliwe sposoby.

"Uważam, że sytuacja na Ukrainie jest poważna. Nie szanuje się tam praw człowieka, ani zasad państwa prawa" - powiedział Reinfeld.

Sytuacja wokół spotkań rozgrywanych na Ukrainie staje się coraz bardziej napięta. Na stadionach nie pojawi się wielu przywódców europejskich. Niewykluczone, że do czasu rozpoczęcia mistrzostw liczba zwolenników bojkotu wzrośnie.

Jak na razie, swój przyjazd kategorycznie odrzuciły delegacje z Holandii i Austrii. Na Ukrainie nie pojawią się także komisarze europejscy, a także sam szef KE. Przyłączenie się do bojkotu rozważają kanclerz Niemiec Angela Merkel i niemiecki przywódca Parlamentu Europejskiego Martin Schultz.

http://http://wiadomosci.onet.pl/bojkot-euro-2012,51217bojkot Euro_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=52664&data=infopakiet&_CheckSum=943461747;Premier Szwecji o Euro 2012[/a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 05.05.2012 14:09

koko euro spoko, haha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.