Facebook Google+ Twitter

Premier szykuje roszady w rządzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 07:37

"Gazeta Wyborcza" pisze o możliwych zmianach w rządzie. Dziennik przypomina, że w maju Donald Tusk zapowiadał ocenę ministrów i nie wykluczył, że zakończy się ona rekonstrukcją gabinetu.

PSL już się szykuje do zmian - pisze gazeta. "Możemy oddać PO resort pracy za infrastrukturę lub rozwój regionalny" - mówi "Gazecie Wyborczej" ważny polityk Stronnictwa. Według rozmówców dziennika, Cezarego Grabarczyka mógłby zastąpić poseł i wiceprezes PSL Janusz Piechociński, choć on sam jeszcze kilka tygodni temu się od tego odżegnywał.

Gazeta dodaje, że według polityków PSL Jolantę Fedak na stanowisku ministra pracy może zastąpić szef doradców premiera Michał Boni. Najważniejsze projekty jej resortu, na przykład pakiet 50+, który ma zachęcić pokolenie 50-latków do pracy, czy program dożywiania dzieci, powstały w gabinecie Boniego - pisze "Gazeta Wyborcza".

Według gazety doradcy podpowiadają Tuskowi, że największym obciążeniem dla rządu są minister zdrowia Ewa Kopacz, szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall oraz Cezary Grabarczyk. "Mają najgorsze notowania w sondażach, bo zajmują się trudnymi sprawami, które najbardziej dotykają ludzi" - mówi "Gazecie Wyborczej" osoba z otoczenia premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.