Facebook Google+ Twitter

Premier Tajlandii ogłosił stan wyjątkowy w rejonie Pattayi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-11 09:11

Premier Tajlandii ogłosił stan wyjątkowy w rejonie Pattayi - kurortu, gdzie jutro miał odbyć się szczyt przywódców państw azjatyckich. W mieście trwają gwałtowne antyrządowe demonstracje. Wcześniej tajlandzki rząd poinformował o przełożeniu szczytu.

Uczestnicy protestów w Pattayi, domagający się dymisji rządu, wdarli się do budynków, w których miały odbywać się spotkania. Rano czasu lokalnego protesty
zmusiły organizatorów szczytu do odwołania spotkania szefów dyplomacji Chin, Japonii i Korei Południowej.

Mimo zaostrzonych środków bezpieczeństwa, protestujący zablokowali drogi dojazdowe do hotelu, w którym miał odbyć się szczyt przywódców ASEAN-u i państw partnerskich organizacji. Około południa setkom demonstrantów udało się przedrzeć do centrum prasowego szczytu, położonego nieopodal miejsca obrad.

W Pattayi zebrały się ponad dwa tysiące ubranych w czerwone koszule przeciwników urzędującego premiera Tajlandii. Główny kompleks hotelowy, w którym przebywają delegacje poszczególnych państw, chroniony jest przez policyjny kordon, a także jednostki służb specjalnych.

Dzisiaj w Pattayi miało dojść do wielu spotkań. Główne obrady szczytu zaplanowano na jutro. Jednak jak poinformował rzecznik tajlandzkiego rządu, obecnie trwają konsultacje z delegacjami poszczególnych państw dotyczące nowego harmonogramu spotkań.

Szczyt ASEAN-u i państw partnerskich tej organizacji zaplanowany był na grudzień ubiegłego roku, jednak w ostatniej chwili został odwołany, także ze względu na niestabilną sytuację wewnętrzną w Tajlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.