Facebook Google+ Twitter

Premier Turcji chce przywrócenia kary śmierci

Recep Tayyip Erdogan, premier Turcji, chce przywrócenia kary śmierci. Turcja zniosła ją 10 lat temu z myślą o członkostwie w Unii Europejskiej.

 / Fot. Πρωθυπουργός της Ελλάδας z Grecji, Creat "W obliczu śmierci, zabójstw, kara śmierci powinna powrócić na stół" - cytuje niedzielną wypowiedź Recepa Tayyipa Erdogana Polskie Radio. Wiele osób uważa, że premier wypowiedział te słowa, tylko po to, aby przypodobać się społeczeństwu i pozyskać zwolenników przed wyborami prezydenckimi w 2014 roku.

Turcja karę śmierci zniosła 10 lat temu planując członkostwo w Unii Europejskiej. Stało się to za czasów, kiedy premierem był również Recep Erdogan. Jednak z powodu oporu Niemiec i Francji, działania Turcji w sprawie przystąpienia do UE zwolniły tempo. Jeśli kraj ponownie zdecyduje się na tą sankcję, droga do UE zostanie zamknięta, bo jak wiadomo UE zabrania stosowania tak drastycznych kar "we wszystkich przypadkach i bez względu na okoliczności".

"Kara śmierci ani nie cofnie czasu i nie zapobiegnie przestępstwu, za które została wymierzona, ani nie złagodzi strat poniesionych przez ofiarę" - tłumaczy Catherine Ashton.

Pięciu kurdyjskich członków tureckiego parlamentu wraz z innymi osobami od około dwóch miesięcy prowadzi strajk głodowy. Protest ma na celu wyegzekwowanie przestrzegania praw człowieka i zwrócenie większej uwagi na łamanie praw Abdullaha Ocalana, który został skazany na karę śmierci bez możliwości kontaktu z obrońcą.

Erdogan, przeciwników nazywa "handlarzami śmiercią" i "szantażystami".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.