Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk: Będzie mniej kapelanów i inwestycji w wojsku

Wojsko Polskie cienko przędzie w finansach i cierpi na brak inwestycji. Nie ma szans na rozwijanie nowoczesnej techniki wojskowej, a MON wstrzymał budowę korwety "Gawron". Wkrótce ma być obcięta o połowę liczba kapelanów i liczba wojskowych - zapowiada Donald Tusk.

Korweta typu "Gawron" - projekt / Fot. Pibwl, CC BY-SA 3.0 / WikipediaPremier Donald Tusk, po ciosach, jakie dostał od protestujących lekarzy za ustawę refundacyjną i od Internautów w związku z ACTA, zmienił taktykę swojej gry politycznej. Stał się też mniej pewny siebie, bo przyznał publicznie, że w tych dwóch kwestiach był źle zorientowany. Na pokaz podjął szlachetną troskę o "wywiadówki" z członkami rządu w stylu szkolnym i walkę o prostowanie słabo ustawionych w pracy ministrów. Rozmawia, więc i "spowiada" z grzechów niezawinionych, najlepszy kwiat swoich ludzi, których przed pięcioma miesiącami sam wybrał z tłumu i ustawił w roli ministrów. Z góry zapowiada, że rozmowy będą trudne, czasem męskie, ale nikomu włos z głowy nie spadnie. I nie spada. Bo jego zdaniem zbyt krótki czas żeby kogoś wymienić.

Zgodnie z planem premier rozmawiał, w koleżeńskim tonie zapewne, z ministrem od wojska i obrony, Tomaszem Siemoniakiem. Po rozmowach powiedział krótko dziennikarzom, iż szef MON Siemoniak ma główne zadanie do wykonania, jakim jest racjonalizacja wydatków w armii. Jednocześnie premier zapowiedział m.in. redukcję liczby wojskowych i księży kapelanów wszystkich wyznań w wojsku. W ramach oszczędności nie będzie w tym roku wymaganej wysokiej kwoty na modernizację armii.

Skąd likwidacja części księży w wojsku? A stąd, że "w ostatnich latach liczba kapelanów pracujących w ordynariatach polowych, systematycznie rosła, mimo że liczba żołnierzy malała" – podkreślił premier Tusk. I dodał, że wydatki na kapelanów w armii powinny być mniejsze. Przyznał, że "minister zobowiązał się, że z tych setek kapelanów w wojsku, redukcja będzie dotyczyła połowy zatrudnionych" – informuje gazetaprawna.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli pieniądze trwonimy na wojnę w Iraku, Afganistanie bo tak rozkazał Wielki Biały Brat i do tego wspieramy za pośrednictwem kapelanów Kk to nie trzeba się dziwić że tych środków brakuje na POLSKĄ armię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.