Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk: Będzie mniej kapelanów i inwestycji w wojsku

Wojsko Polskie cienko przędzie w finansach i cierpi na brak inwestycji. Nie ma szans na rozwijanie nowoczesnej techniki wojskowej, a MON wstrzymał budowę korwety "Gawron". Wkrótce ma być obcięta o połowę liczba kapelanów i liczba wojskowych - zapowiada Donald Tusk.

Korweta typu "Gawron" - projekt / Fot. Pibwl, CC BY-SA 3.0 / WikipediaPremier Donald Tusk, po ciosach, jakie dostał od protestujących lekarzy za ustawę refundacyjną i od Internautów w związku z ACTA, zmienił taktykę swojej gry politycznej. Stał się też mniej pewny siebie, bo przyznał publicznie, że w tych dwóch kwestiach był źle zorientowany. Na pokaz podjął szlachetną troskę o "wywiadówki" z członkami rządu w stylu szkolnym i walkę o prostowanie słabo ustawionych w pracy ministrów. Rozmawia, więc i "spowiada" z grzechów niezawinionych, najlepszy kwiat swoich ludzi, których przed pięcioma miesiącami sam wybrał z tłumu i ustawił w roli ministrów. Z góry zapowiada, że rozmowy będą trudne, czasem męskie, ale nikomu włos z głowy nie spadnie. I nie spada. Bo jego zdaniem zbyt krótki czas żeby kogoś wymienić.

Zgodnie z planem premier rozmawiał, w koleżeńskim tonie zapewne, z ministrem od wojska i obrony, Tomaszem Siemoniakiem. Po rozmowach powiedział krótko dziennikarzom, iż szef MON Siemoniak ma główne zadanie do wykonania, jakim jest racjonalizacja wydatków w armii. Jednocześnie premier zapowiedział m.in. redukcję liczby wojskowych i księży kapelanów wszystkich wyznań w wojsku. W ramach oszczędności nie będzie w tym roku wymaganej wysokiej kwoty na modernizację armii.

Skąd likwidacja części księży w wojsku? A stąd, że "w ostatnich latach liczba kapelanów pracujących w ordynariatach polowych, systematycznie rosła, mimo że liczba żołnierzy malała" – podkreślił premier Tusk. I dodał, że wydatki na kapelanów w armii powinny być mniejsze. Przyznał, że "minister zobowiązał się, że z tych setek kapelanów w wojsku, redukcja będzie dotyczyła połowy zatrudnionych" – informuje gazetaprawna.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli pieniądze trwonimy na wojnę w Iraku, Afganistanie bo tak rozkazał Wielki Biały Brat i do tego wspieramy za pośrednictwem kapelanów Kk to nie trzeba się dziwić że tych środków brakuje na POLSKĄ armię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.