Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk jest jak znudzony urzędnik

Komfort rządzenia, jaki ma teraz Platforma Obywatelska powoduje jej zgnuśnienie. Partia trwa z przyzwyczajenia.

Wydaje się, że Donald Tusk staje się znudzonym biurokratą, który wie, że nikt go nie usunie ze stanowiska, a jednocześnie to stanowisko jest jego więzieniem, które stępia w nim instynkty wojownika.

Widać u niego wszelki objawy znudzenia zabawą w rządzenie i takie poczucie, o którym śpiewał zespół Elektryczne Gitary w piosence "Co ja robię tu?".

Czytam i słucham teraz wielu analityków usiłujących, nam szarym obserwatorom, wytłumaczyć, co to też dzieje się z naszym premierem. Jedne z tych prawd objawionych są bardziej trafne, a inne można włożyć między bajki.

Ja widzę u Tuska brak celu do jakiego miałby dążyć. Zauważmy, że teraz obecny gabinet ma luksus rządzenia bez wyborów przez długi okres (najbliższe chyba w 2013 roku?), powinno to działać na jakość i komfort rządzenia. Jednak z tych dwóch rzeczy Tusk wziął tylko komfort, a jakość łagodnie mówiąc zignorował.

Często słyszę takie opinie, że premier i jego ekipa zgubiła to z czego słynęła czyli dobry PR. Jednak po co rządowi dobry PR? Tak, jak mówiłem wyborów nie widać na horyzoncie, opozycja jest słaba, wentyl bezpieczeństwa działa.

Nasze rodzime medialne gwiazdki dziennikarstwa są rozleniwione. Po co robić program, w którym będą się ścierać politycy na wizje i programy? Przecież łatwiej jest zaprosić do studia Stefana Niesiołowskiego i kogoś o odmiennym zdaniu i program sam się robi. Poseł Niesiołowski nie zapomni obrazić znacznej części słuchaczy i swego interlokutora. Do tego jest pewne, że w jednym zdaniu po dwadzieścia razy użyje słów: chamstwo, bandyci, idioci itp. I po co się wysilać na przygotowania merytoryczne do debaty fachowców, audycja sama się nakręca i można iść do kasy po honorarium.

Pozycja polityczna w Platformie Obywatelskiej nie jest zagrożona. Skutecznie spacyfikował wewnętrzną opozycję i trzyma to mocno za twarz.

Protesty w sprawie ACTA troszkę wymknęły mu się spod kontroli i zaskoczyły go.
Słusznie przewidywał, że młodzież nie wyjdzie na ulice pod jakimś sztandarem politycznym, bo wszyscy tych naszych polityków traktują jedną miarą i nie chcą ujawniać się ze swymi poglądami politycznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Od czego psuje się ryba?

http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/burmistrz-i-sprawa-miesa/

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 08.02.2012 03:49

Jak widać,Tusk doskonale czuje się w roli premiera,który stracił społeczny mandat zaufania a mimo wszystko nadal pełni rolę szefa rządu.Zapatrzył sie na Putina?Chyba jest coś na rzeczy.Jego argumentacja w sprawie zasadności podpisania ACTA jest pokrętna,nieprzekonująca i populistyczna.Na stronę społeczną zrzucił obowiązek przedstawienia racji negującej ACTA,a sam nie przedstawiwszy żadnego argumentu uzasadniającego wprowadzenie tych zapisów, odgrywa rolę mędrca,który z należytą uwagą wsłuchuje się w głos ludu.Jednak kiedy głos ludu,manifestuje swoje uzasadnione wątpliwości,Tusku odbija piłeczkę mówiąc iż rząd nie może ugiąć się pod rządaniami mniejszości.Czy ktoś słyszał większą bzdurę?A czymże u licha jest ACTA jak nie 'podejrzanie" forsowanym pomysłem kilku chciwych przemysłowców i ich przepłaconych prawników,którzy pod płaszczykiem ochrony"dóbr intelektualnych"chcą narzucić przepisy ogółowi obywateli ograniczające prawa tychże obywateli do swobody wypowiedzi oraz godzący w wolny dostęp do informacji?!Ażeby nazwać postawę Tuska,należałoby używać takich słów słów jak:"arogancja","bezczelność",czy chociażby-ŚWIŃSTWO.
Szkoda,że ten rząd,przez cztery lata swojej poprzedniej kadencji nic nie robił.Może,gdyby wcielił chociaż jedną reformę, mielibyśmy jasność z KIM w rzeczywistości mamy do czynienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.