Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk: Jest nadzieja na uratowanie stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-15 07:27

Wciąż jest nadzieja na uratowanie polskich stoczni. Tak wynika ze spotkania premiera Donalda Tuska z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso.

Los zakładów jest teraz w rękach Komisji - jeśli odrzuci ona plany naprawcze, stocznie będą musiały zwrócić pieniądze, które otrzymały z budżetu po wejściu Polski do Unii.

Jeszcze przed kilkoma tygodniami mówiło się o groźbach unijnej komisarz do spraw konkurencji. Neelie Kroes zapowiadała bowiem negatywną decyzję w sprawie Gdyni i Szczecina, bo uznała, że w procesie przekształceń zaplanowano zbyt dużą pomoc państwa i zbyt mały wkład inwestorów. Ale decyzja jeszcze nie zapadła, bo - jak mówił premier - rozmowy trwają.

"Szukamy rozwiązań, które zagwarantują maksymum możliwości na kontynuowanie działalności stoczniowej" - tłumaczył szef rządu.

Chodzi o to, by zachować produkcję, utrzymać możliwie najwięcej miejsc pracy i zapewnić kontrolę państwa nad zmianami w stoczniach w Gdyni i Szczecinie. Natomiast zakład w Gdańsku jest w lepszej sytuacji - mały, już sprywatyzowany, który dostał najmniej rządowego wspracia.

"Jeśli chodzi o Gdańsk, Komisja jest mniej kwiożercza i tam scenariusz jest prostszy" - dodał premier. Wszystko zależy od planu naprawczego zakładu, na który Komisja czeka do końca października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.