Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk na szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 20:01

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej są zgodni co do tego, że nowa Strategia Gospodarcza Unii Europejskiej musi uwzględniać interesy naszego regionu. Szefowie rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkali się w Budapeszcie.

Podkreślali, że w Brukseli w czasie dyskusji nad dokumentem będą prezentować wspólne stanowisko.

Donald Tusk uważa, że na tym Grupa może tylko zyskać. "Szukamy rozwiązań korzystnych dla naszego regionu, na przykład jeśli chodzi o rynek pracy i wzrost zatrudnienia", mówił premier.

Przywódcy rozmawiali w Budapeszcie także o Partnerstwie Wschodnim i o tym, że Białoruś musi przestrzegać praw mniejszości, jeśli chce być poważnie traktowana przez Unię Europejską.

Donald Tusk poinformował, że politycy zadeklarowali gotowość wydania wspólnego komunikatu dotyczącego praw człowieka i praw mniejszości na Białorusi. Premier podkreślił, że władze białoruskie muszą pamiętać, że warunkiem współpracy, także w ramach Partnerstwa Wschodniego, jest przestrzeganie praw człowieka i elementarnych zasad demokracji.

Grupa Wyszehradzka opowiada się także za tym, aby ograniczenia wizowe w stosunku do Mołdawii i Ukrainy zostały przez Unię Europejską jak najszybciej zliberalizowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.