Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk nie doczekał się przedstawicieli central NSZZ i OPZZ

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-18 22:31

Z dużej chmury mały deszcz. Do wielkiej debaty o stoczniach nie doszło. Zaproszenie Donalda Tuska przyjęli tylko przedstawiciele mniejszych związków zawodowych.

 / Fot. Hawałej PAPStoczniowe centrale NSZZ i OPZZ domagały się debaty przed bramą Stoczni Gdańsk i tam teraz czekają zrzeszeni w tych związkach stoczniowcy. Premier powiedział, że najprawdopodobniej będzie miał "dobre informacje" na temat przyszłości gdańskiej stoczni. Kontrowersje wzbudził szczególnie temat pomocy rządu dla zakładu. Stoczniowcy opierając się na raporcie NIK zarzucili Donaldowi Tuskowi kłamstwo.

- Nie będę premierem na telefon dla działaczy związkowych - powiedział premier na podebatowym briefingu, pytany o nieobecność największych central związkowych na debacie dotyczącej stoczni - Nie obrażam się. Rozumiem, że są w trudnej sytuacji.

Dzisiejsza debata od rana wzbudza kontrowersje. Chodzi przede wszystkim o Związek Zawodowy Inżynierów i Techników oraz "Okrętowiec", które - według "Solidarności" - mają znaczenie marginalne. Stoczniowa Solidarność twierdzi również, że premier, zapraszając mniejsze związki, chciał nimi rozegrać debatę przeciwko Solidarności i OPZZ. Paweł Gałęzowski - lider stoczniowej Solidarności nazwał mniejsze związki "przybudówkami Platformy Obywatelskiej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mnie dziwi fakt robienia z uczelni miejsca politycznego cyrku. Moim zdaniem szkoły , uczelnie nie powinny być miejscem politycznej walki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2009 06:36

Wykpić każdy się może.
O czym oni by chcieli dyskutować?
Zero merytorycznych racji.
Panowie związkowcy, ponownie potwierdzili, że chodzi o ich strach przed oderwaniem od żłoba i politykę idiotycznego negowania wszystkiego co nowe i wykonaniu kogoś innego niż "boscy" bracia.
Już zacieram ręce, na myśl o tym co się będzie działo, jak zwiazkowe "doły" przetrą oczy i postanowią wziąć sprawy w swoje ręce.
Z chęcia popatrzę na miny krzykaczy i politycznych populistów a,la Kurski.
Jak szybko będą ze stoczni uciekać i czy majtki pogubią razem z butami :).
Proszę o fotograficzny reportaż. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.