Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk: Nie zamieciemy Amber Gold pod dywan

– W areszcie śledczym siedzi główny sprawca tego nieszczęścia. To nie jest tak, że sprawa owiana jest tajemnicą i nie ma ludzi odpowiedzialnych. Niczego nie uda się zamieść pod dywan - powiedział wczoraj wieczorem w TVP premier Donald Tusk.

 / Fot. PAPSzef rządu w rozmowie z Piotrem Kraśką w TVP1 odniósł się też do powołania sejmowej komisji sledczej w sprawie afery: Zdaję sobie sprawę, że komisja śledcza może być ciekawym spektaklem w dość nudnej polityce. Być może jest pragnienie oglądania spektaklu, choć ludzie nie mają przekonania, że doprowadzi on do jakiejś puenty.

Premier zapewnił, że choć komisja nie powstała, sprawa zostanie dogłębnie zbadana. – Każdy, kto odpowiada za tę aferę, począwszy od Marcina P., a skończywszy na urzędnikach, jeśli wyjdzie na jaw, że byli skorumpowani, znajdzie się obok niego – podkreślił Tusk.

W czwartek wieczorem Sejm zajął się projektem ustawy w sprawie powołania komisji śledczej ds. Amber Gold, który przygotował PiS. Celem komisji było zbadanie prawidłowości działań organów skarbowych w odniesieniu do tej spółki. Projekt został jednak odrzucony w pierwszym czytaniu, które odbyło się wczoraj po północy. Przeciw komisji śledczej głosowało 235 posłów, za jej powołaniem głosowało 220 posłów. Wniosek o odrzucenie projektu złożył klub PO.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS dla "Wiadomości", 55 proc. ankietowanych uważa, że Sejm powinien powołać komisję śledczą ws. afery Amber Gold. Na pytanie o powołanie komisji 31 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak”, 24 proc. – „raczej tak”, 22 proc. – „zdecydowanie nie”, a 12 proc. – „raczej nie”. 11 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.

- PO i PSL zablokowały powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, bo główny krąg podejrzeń dotyczy premiera Donalda Tuska - stwierdził szef SLD Leszek Miller. - Komisja śledcza byłaby ciałem czysto politycznym- powiedziała z kolei Małgorzata Kidawa - Błońska (PO).

W czwartek posłowie wysłuchali informacji premiera Donalda Tuska,
prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, ministra finansów Jacka Rostowskiego i ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina na temat Amber Gold.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 02.09.2012 23:21

to dlaczego zamietliście nasze książeczki mieszkaniowe,kupiliście za nasze oszczędności majątki które macie do dzisiaj i one nie straciły na wartości jak złoty,jesteście bandą złodziei i hipokrytów,w POlsce prawo nie istnieje,rozliczy was wy śmiecie Strasburg,Amber Gold to małe piwo wy ukradliście miliardy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
 • V KOLUMNA
 • 02.09.2012 17:06

TABLICE "MOJZESZA" ZNIKLY Z BLOGOW PO W 2010 KTO ZNAJDZIE ZLODZIEJA....PRZYSZLOSCI POLSKI KTORE TAM BYLY...ZAPISANE...BO TERAZ NASZ "MOJZESZ" BLAKA SIE MIEDZY PRAWEM A BEZPRAWIEM....!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
raz a mądrze
 • raz a mądrze
 • 02.09.2012 11:14

*** wybierz Prawdę i Ojczyznę ***
POLACY, GDAŃSZCZANIE, EUROPEJCZYCY, PRZEDSTAWICIELE CYWILIZACJI ZACHODNIEJ, SPADKOBIERCY PRAWODAWSTWA STAROŻYTNEGO RZYMU, KULTURY ANTYCZNEJ I CNÓT CHRZEŚCIJAŃSKICH!!! *** Rosjanin Adamowicz, człowiek Wielkiego Stepu, i bezkresu Imperium Knuta -- musi odejsc. Niech sobie ciągnie z kumplami samoloty Amber Banków. A nawet rakiety Putina.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek W. Guła
 • Leszek W. Guła
 • 01.09.2012 18:50

Marcin Plichta i zdrajcy RP doznaliby cierpienia wtedy i tylko wtedy, gdyby przy całkowitym zakazie zatrudnienia każdy z nich pobierał 600 PLN/miesiąc, a każda ich próba zmiany takiego stanu rzeczy na lepszy byłaby udaremniana przez władze RP kaftanami bezpieczeństwa, pasami i cudownymi zestawami: DEPAKINE CHRONO + HALOPERIDOL WZF w dawkach maksymalnych. I tak za każdym razem, gdyby o sobie przypomnieli. A do tego konfiskata majątków i monitorowanie poziomu ich życia. Google: lwgula

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 01.09.2012 18:45

Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 11:52
a komu ty odpowiadasz i na jakie pytanie lub stwierdzenie.
z nienawiści już ci bielmo na oczy nachodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 01.09.2012 18:42

Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 11:52

ależ ty pierdzielisz. po co ci to?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szymon
 • Szymon
 • 01.09.2012 16:59

Nie będę polemizował tylko dodam ....tęskno z czasami słusznie minionymi. Tam to kręcono lody .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Szymon Dzisiaj 15:53
Widzę, że wiesz znacznie więcej niż ci faceci, co lody kręcą. Wiedza Millera to "popłuczyny lub jakieś plotki" przy Twojej. Wiesz gdzie kowadło, młotek, a może jeszcze wiesz gdzie KOWAL? Wywal te wiedzę, ale bez przekręcania nazwisk...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
 • Jolka
 • 01.09.2012 16:10

Szkoda ,że Pan Autor nie podał całego sondażu . Dalsza część mówi ,że 55% respondentów nie wierzy w komisje sejmowe , które i tak niczego nie wyjaśnią
Teraz jest czas dla prokuratury , która zlekceważyła sprawę już w 2009 r. . Pan Seremet sobie nie radzi z systemem kontroli nad podwładnymi . Jednakże KNF zwróciła się imiennie do Prokuratora Generalnego a ten nie zareagował . Dziwne sprawa .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szymon
 • Szymon
 • 01.09.2012 15:53

A cóż ma mówić Leszek Miller , który walczy o władzę ? Powtarza brednie PiS jak na opozycję przystało .Widzę że koalicjant już jest - gratulacje .
Niczego PO się nie boi , powtarzacie tą mantrę po Mąciarewiczu .
Amber Gold jest problemem prokuratury zarządzanej przez pisowskiego szefa . Może to on zamiatał pod dywan z Engelkingiem ? Aby potem mieć młotek na Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.