Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk o Gazociągu Północnym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-13 20:56

Premier Donald Tusk ocenił, że zapowiedzi Rosji o możliwości przerwania budowy Gazociągu Północnego, są zgodne z polskimi przewidywaniami.

Szef polskiego rządu, po spotkaniu w Paryżu z Nicolasem Sarkozym, podkreślił, że w sytuacji kryzysu gospodarczego, spadających cen ropy, a za nimi gazu, może brakować źródeł finansowania tego projektu.

Donald Tusk dodał, że rurociąg łączący Rosję i Niemcy po dnie Bałtyku, jest znacznie droższy w konstrukcji, niż biegnący lądem.

O możliwości wstrzymania inwestycji poinformował wczoraj Władimir Putin. Stwierdził, że może do tego dojść, jeśli kraje Europy Zachodniej nie będą zainteresowane odbiorem odpowiedniej ilości rosyjskiego surowca.

Odnosząc się do negocjacji Brukseli z Rosją o nowej umowie o współpracy, premier Tusk ocenił, że stosunki z Moskwą muszą opierać się respektowaniu przez Kreml zobowiązania, które sam podjął. Dodał, że Unia Europejska musi mówić jednym głosem w rozmowach z Moskwą. Donald Tusk zapewnił, że cała Wspólnota Europejska chce dobrych stosunków ze swoim największym sąsiadem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.