Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk o planach rządu na 2009 rok

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 12:30

Donald Tusk podkreślił, że priorytetem na 2009 rok jest dla niego utrzymanie miejsc pracy i ochrona najsłabszych, czyli emerytów. Premier dodał, iż rząd ma nadzieję na współpracę ze związkowcami. Jego zdaniem, zrozumieli oni, że w czasie kryzysu trzeba działać dla dobra polskich przedsiębiorstw.

Szef rządu zaznaczył, że w nowym roku odbędzie się drugi etap inwestycji infrastrukturalnych. Donald Tusk wyjaśnił, że w mijającym roku skupiono się na stronie formalnej, by teraz mogły powstały kilometry dróg.

Donald Tusk podczas spotkania z dziennikarzami, do sukcesów ostatnich dwunastu miesięcy zaliczył wzmocnienie pozycji Polski w świecie. Jego zdaniem, dowodem na to jest korzystny dla nas kompromis w sprawie pakietu klimatycznego. Premier zaznaczył jednak, że obywatele oczekiwali od rządu więcej.

Zdaniem szefa rządu, Polska wchodzi w 2009 rok w o wiele lepszej kondycji niż inne kraje europejskie. Donald Tusk podkreślił, że niezłą sytuację gospodarczą zawdzięczamy zaradności i przedsiębiorczości obywateli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.