Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk ogłasza ustawową ofensywę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-17 21:39

Jak podaje wieczorny serwis Newsweek.pl, PO może już wkrótce otworzyć "szufladę pełną ustaw".

W serwisie czytamy: "Na jesień partia rządząca zapowiada ofensywę legislacyjną w ramach której do Sejmu ma trafić kilkadziesiąt projektów reform. By żyło się lepiej - wszystkim".

Andrzej Halicki, rzecznik klubu parlamentarnego PO potwierdził duże zaawansowanie prac parlamentarno-rządowego zespołu przygotowującego jesienne ożywienie, mające zaowocować wniesieniem pod obrady Sejmu projekty ustaw zdrowotnych, podatkowych i reformujących finanse publiczne państwa.

Niewykluczone też, że PO wycofa też kilka ustaw skierowanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Trybunału konstytucyjnego.

Źródło: newsweek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 17:25

Oczywiście, kancelaria premiera i prezydenta są również adresatami w mojej bazie. Z pewnej mojej rady, z czego jestem dumny, prezydent Komorowski raczył już skorzystać. Może dlatego, że jesteśmy prawie rówieśnikami i pochodzimy z jednego "obozu".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 08:31

Jestem Panie Zdzisławie przeciwnikiem wszelkich układów w polityce i biznesie. Walczę z nimi w swojej gminie, tam gdzie mogę. Na występujące na wyższych szczeblach władzy nie mam większego wpływu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W każdym biznesie, kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Furtki były otwarte dla wszystkich...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 09:46

Panie Robercie - nic, dosłownie nic nie stoi na przeszkodzie, aby również Pan otworzył swoją prywatną przychodnię. Doświadczy Pan, jaki to dochodowy biznes. A co to znaczy "zbyt późne". To już nie warto ich wprowadzać, bo są spóźnione? A to, że zna Pan przypadki osób z PO, które są właścicielami szkół, żłobków czy przychodni świadczy na korzyść tych osób. Tyle i aż tyle. Należy chwalić ich za przedsiębiorczość, inicjatywę, kreatywność i zdrowe podejście do życia w realnym świecie. Tworzą w ten sposób nowe miejsca pracy, wzbogacają budżet, zmniejszając m.in. kolejki do specjalistów. Tylko pogratulować pomysłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie! Te reformy uważam,że są zbyt późne-to danie dziecku klapsa za coś o czym ono już dawno zapomniało!W pełni popieram wypowiedź Ryszarda. Oprócz tego wświecie realnym istnieją np prywatne , przychodnie, szkoły, czy innne obiekty-należace do osób z P.O. związanych. A nuż w wyniku reform będzie można jeszcze coś uszczknąć??? Bynajmniej osobiście nie odczuwam, by "ŻYŁO MI SIĘ LEPIEJ...".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 08:50

Tak, Heniu - przygotowanie kilkudziesięciu projektów ustaw w tak skomplikowanych dziedzinach, jak ochrona zdrowia (reforma systemowa), finanse publiczne (przewartościowanie całego systemu uchwalania budżetu państwa), nauka, oświata i wychowanie (przygotowanie kilku projektów drugiego i trzeciego etapu reformy szkół gimnazjalnych i średnich), zmiana systemu podatkowego (wiąże się to z projektami wielu ustaw około podatkowych), gospodarka i rolnictwo wymaga wielomiesięcznej pracy całych zespołów fachowców i prawników. Większość projektów jest gotowa, reszta w końcowej fazie. Pracuję jeszcze zespół prawny Rady ministrów.
Poświęciłem sporo czasu na przestudiowanie wszystkich projektów - lektura imponująca. Do pełni reform zabrakło mi niestety ustaw w sprawie KRUS i ZUS, zmiany ordynacji wyborczej i zasad finansowania partii politycznych. Ale na to przyjdzie czas w następnej kadencji rządu Donalda Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy więc nadzieję, że rząd podoła wyzwaniu. Reformy mogą skutkować spadkiem popularności, ale brak reform gwarantuje upadek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.