Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk po rozmowach z opozycją o kryzysie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 21:14

Premier Donald Tusk rozmawiał z z liderami partii opozycyjnych o sposobach walki z kryzysem gospodarczym.

Jako pierwsi z szefem rządu spotkali się liderzy SLD - Grzegorz Napieralski, Wojciech Olejniczak i Jerzy Szmajdziński. Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział po spotkaniu, że SLD ze zrozumieniem odniosło się do konieczności "trzymania w ryzach deficytu budżetowego".

Rozmowa dotyczyła także konieczności aktywizowania kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Poruszono też kwestię ograniczenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. SLD zaproponowało własne rozwiązanie, polegające na obniżaniu tego finansowania w zależności od wielkości ugrupowania.

Najpoważniejsze cięcia dotyczyłyby największych partii. Jednak jak powiedział Jerzy Szmajdziński, premier nie ustąpił w tej kwestii - uważa, że utrzymywanie ugrupowań z budżetu powinno być na najbliższe dwa kryzysowe lata w całości wstrzymane.

Premier Donald Tusk rozmawiał o sposobach walki z kryzysem gospodarczym także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Po spotkaniu szef Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że "przebiegało ono w dobrej atmosferze i było bardzo przydatne, gdyż pozwoliło zrozumieć argumenty obu stron". Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS i rząd mają odmienną filozofię co do walki z kryzysem, ale rozmowa to dobry krok do zakończenia stanu wojny i rozpoczęcia normalnej konkurencji politycznej. Były premier wyraził także nadzieję na zbliżenie stanowisk rządu i PiS-u w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Prawo i Sprawiedliwość proponuje, by Polacy mogli sami wybierać, czy chcą przystąpić do OFE czy pozostać w ZUS-ie.

Donald Tusk spotkał się także z przedstawicielami Porozumienia dla Przyszłości, do którego należą SdPl, Partia Demokratyczna i Zieloni.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.