Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk: Polacy mogą być dumni z przygotowania do Euro 2012

Do otwarcia Euro coraz bliżej. I coraz bliżej do zakończenia najbardziej newralgicznych punktów honoru rządzących, jakimi są bulwersujące, niezbędne i powszechnie oczekiwane, odcinki autostrady A2. Lustrował je premier.

Otwarcie Euro 2012 w Warszawie za niewiele ponad 20 dni. Premier Donald Tusk i ministrowie dokładają starań, aby na poszczególnych odcinkach przygotowań wszystkie zamierzenia zostały wykonane. Ale czy wszystko będzie na czas przygotowane do przyjęcia gości? Niepokoją głównie drogi i stan autostrad. Wczoraj premier spojrzał z góry na budowę pechowej i kontrowersyjnej ze względu na wykonawstwo autostrady A2. Widział ją z okien śmigłowca podczas podróży do Poznania.

Dziennikarzom powiedział, będąc w Poznaniu, że "nie wszystkie inwestycje planowane na Euro 2012 udało się zakończyć, ale Polacy mogą być dumni z tego, co osiągnęliśmy". W ocenie premiera w ostatnich dniach prace "na najbardziej zagrożonych odcinkach autostrady A2 są bardzo intensywne".

Szef rządu zwrócił uwagę, że "zaczynaliśmy prawie wszystko od nowa i dlatego ogrom tego przedsięwzięcia niektórych przerósł, ale efekt końcowy jest taki, że naprawdę Polacy mogą być dumni z tego, co udało się już zrobić" – cytuje "Gazeta Wyborcza".

Lecąc śmigłowcem do Poznania i patrząc z lotu ptaka, premier mógł spojrzeć na drogi szerokim okiem i obserwować m.in. budowę autostrady A2. Jak potem powiedział: "Na kluczowym odcinku, jeśli chodzi o cywilizacyjne znaczenie dla Polski, całej autostrady A2 łączącej naszą stolicę z całym światem zachodnim, widać wyraźnie, że w ostatnich dniach (...) prace na tych najbardziej zagrożonych odcinkach są bardzo intensywne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.