Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk śpiewa "Hey Jude" Beatlesów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-04-22 17:01

Premier Donald Tusk śpiewa przebój Beatlesów "Hey Jude". Czy ma to związek z przypadającymi dzisiaj urodzinami szefa rządu? Wszak kończy 57 lat.

Premier Donald Tusk/By Πρωθυπουργός της Ελλάδας [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. By Πρωθυπουργός της Ελλάδας [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsPremier Donald Tusk siedząc za biurkiem w swojej kancelarii śpiewa przebój the Beatles "Hey Jude".

Internauci, od momentu pojawienia się tego krótkiego filmiku na YouTubie, a więc od wczoraj, zastanawiali się o co tu chodzi. Czy premier odkrył nagle w sobie talent? Czy może przypomniał mu się ulubiony utwór z lat młodości? A może ma to związek z przypadającymi 57 urodzinami szefa rządu?Domysłom nie było końca. Dzisiaj wiadomo już o wiele więcej. Premier Donald Tusk wyjaśnił na konferencji, że jest to tło do filmu "10 lat świetlnych". Pokazuje on skok cywilizacyjny, jaki dokonał się na przestrzeni lat 2004-2014 i korzyści związane z obecnością Polski w Unii Europejskiej.

Film i konferencja zainaugurowały coroczną kampanię promocyjną obecności Polski w UE.

Dziś lepiej niż kiedykolwiek rozumiemy, że te 10 lat to było budowane z mozołem polskie bezpieczeństwo. To jest taki moment, kiedy nie trzeba się wstydzić dużych słów - za kilkadziesiąt lat 1 maja 2004 roku będzie traktowany jako jeden z najlepszych i najważniejszych dni w historii naszej Ojczyzny - powiedział szef rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Przed śledczymi będzie śpiewał ile kasy dostał od Niemców na stworzenie partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiepsko poruszam się po badziewiastych stronach :) faktycznie jest klik, gdyby nie Pani podpowiedź nie kliknąłbym. Ale widzę, że Jude nie zostało przetłumaczone, a w opisie genezy o jakimś synku Julianie jedynie. Czy ten syn Julian jest obrzezany? Dobra, dobra, rozumiem, po angielski Julian zdrobniale to Żyd, przeprasza, Jude... taka gra słów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W podanym przeze mnie linku jest również tłumaczenie utworu na jęz. polski -wystarczy zrobić jeden klik i gotowe. :) Poniżej jest także podana geneza utworu - też po polsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod wskazanym przez Panią linkiem widzę tylko angielską (chyba) wersję tekstu niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro jest po polsku i Pan nie rozumie, to nie wiem czy da się Panu jakoś pomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Pani Ewo, czy Jude to nie Żyd po jakiemuś tam? W podanym przez Panią linku nie odnalazłem tłumaczenia tekstu piosenki na jakiś normalny język, więc skąd mam wiedzieć co w niej śpiewają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba lubi Pan strugać wariata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, jako lingwistyczne beztalencie pamiętam tylko, że słowo "Jude" było pisane na murach żydowskich sklepów i kamienic. Pierwsze słowa piosenki zatem można by przetłumaczyć jako "Hej Żydzie", ale co dalej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Darek Szczecina

http://www.tekstowo.pl/piosenka,the_beatles,hey_jude.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ta piosenka propaguje czy zwalcza antysemityzm?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.