Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk w Berlinie: Barroso to mistrz kompromisu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 20:50

Premier Donald Tusk nazwał przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso mistrzem kompromisu. Premier wygłosił laudację Nagrody Kwadrygi, którą Barroso odebrał podczas uroczystości w Berlinie.

Donald Tusk podkreślił, że kompromis jest istotą solidarności i taką techniką działania, która nikogo nie upokarza ani nie czyni przegranym. "To praktyczny sposób urzeczywistniania solidarności i poczucia bezpieczeństwa, to jedna z najgłębszych treści naszego pojmowania Europy" - mówił premier Tusk podczas uroczystości w Berlinie.

Jak podkreślił, kompromis i solidarność w działaniu powinny być także wspólną odpowiedzią Europejczyków na wszelkiego rodzaju partykularyzmy - państwowe, narodowe i ideologiczne, które stanowią zagrożenie dla Unii Europejskiej. Odnosząc się do wyników referendum w Irlandii, Donald Tusk powiedział, że poparcie dla Traktatu Lizbońskiego to także osobisty sukces Jose Manuela Barroso. Szef Komisji Europejskiej odbierając Nagrodę Kwadrygi podziękował Irlandczykom. Dzisiejszy dzień określił mianem dobrego dla Europy i wyraził nadzieję, że traktat będzie wkrótce mógł wejść w życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.