Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk w Laosie zaprzecza pogłoskom o śmierci UE

Podczas dwudniowego szczytu Azja-Europa (ASEM), premier Donald Tusk zwrócił uwagę na to, że pogłoski o śmierci UE są przesadzone; kraje Europy mają wystarczający potencjał, aby pokonać swoje obecne problemy.

 / Fot. EPA/BARBARA WALTONPremier Donald Tusk przebywa w Wientianie - stolicy Laosu na dwudniowej konferencji międzynarodowej ASEM. W trakcie sesji plenarnej szczytu Azja -Europa (ASEM), premier podkreślił, że pogłoski o śmierci Unii Europejskiej są przesadzone - podało Centrum Informacyjne Rządu. Przed szczytem Donald Tusk spotkał się na rozmowach z szefami rządów: Tajlandii, Japonii, Chin i Korei Południowej.

W Wientianie trwa szczyt przywódców państw Azja-Europa (ASEM), podczas którego politycy europejskich krajów unijnych zamierzają przekonać przywódców państw Azji, że Unia Europejska jest zdolna przezwyciężyć kryzys zadłużenia. Dlatego w krajach UE warto inwestować i prowadzić interesy gospodarcze.

Centrum Informacyjne Rządu, w krótkiej informacji na stronie internetowej Kancelarii Premiera napisało, że w trakcie odczytu na temat polskiej oceny sytuacji gospodarczej w Europie, premier Donald Tusk przekonywał, że Europa ma ogromny i silny potencjał gospodarczy i ekonomiczny zdolny do tego, aby pokonać swoje obecne problemy.

Polski premier podkreślił podczas sesji plenarnej, że UE jest największą na świecie gospodarką, na którą przypada 25 proc. światowego PKB i największym parterem handlowym większości państw świata, w tym także partnerów azjatyckich. Jednocześnie dodał, że przy 10 proc. populacji świata - aż 50 proc. wydatków społecznych przypada na Unię Europejską, co świadczy dobitnie o zamożności Europejczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.