Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk z wizytą w Londynie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 15:52

Donald Tusk ocenia pozytywnie zaangażowanie brytyjskiego premiera Gordona Browna w walkę ze światowym kryzysem finansowym.

Szef polskiego rządu powiedział dziennikarzom w Londynie, że jego rozmowa z brytyjskim premierem dotyczyła między innymi udziału Polski i innych krajów Europy środkowo-wschodniej w przeciwdziałaniu kryzysowi. Donald Tusk zapowiedział, że wspólnie z Gordonem Brownem będzie zastanawiał się na tym problemem.

Premier Tusk poinformował też, że jego rząd przygotował projekt ustawy mający ułatwić powrót do kraju Polakom przebywającym na emigracji zarobkowej. Premier wyjaśnił, że nie chce namawiać nikogo do powrotu, jednak zależy mu na tym, by ci, którzy się na to zdecydują, mieli szybką i rzetelną informację na temat warunków, do jakich wracają oraz ułatwienia w przystosowaniu się do nich.

Donald Tusk wyraził zadowolenie z faktu, że prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę zwiększającą rządowe gwarancje dla lokat bankowych do 50 tysięcy euro. Zapewnił też, że wczorajszy incydent przy granicy Osetii Południowej zostanie dokładnie wyjaśniony. W pobliżu kolumny samochodów, wiozących prezydentów Polski i Gruzji, oddano strzały z broni maszynowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.