Facebook Google+ Twitter

Premier Tusk zaproponował PiS cykl debat telewizyjnych

W sobotę 20 sierpnia premier Donald Tusk zaproponował partii Jarosława Kaczyńskiego cykl debat telewizyjnych, w których miałyby został omówione sprawy najważniejsza dla Polski. Pierwsza debata, dotycząca finansów, miałaby się odbyć 29 sierpnia.

Donald Tusk na Kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Warszawie / Fot. European People's Party, Własność Publiczna, commons.wikimedia.orgJak informuje portal Gazeta.pl, Donald Tusk uważa, że nadszedł właściwy moment, aby podjąć wyzwanie. Wyzwanie, które partia rządząca rzuca partii opozycyjnej. Zaproponowany przez premiera cykl debat miałby się rozpocząć w poniedziałek 29 sierpnia. Debaty miałyby się odbywać codziennie przez kamerami dowolnej stacji telewizyjnej. Premier zaproponował, aby w pierwszej debacie stanęli oko w oko minister finansów Jacek Rostowski oraz przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, który odpowiedzialny będzie za finanse.

Premier uważa, że ważne jest, aby rozmowa pomiędzy partią rządzącą, a główną partią opozycyjną była rozmową uczciwą i otwartą. Tusk zwraca także uwagę na fakt, że w dobie kryzysu gospodarczego nadchodzące wybory będą jednymi z najważniejszych, zaś wszyscy politycy mają obowiązek starać się udzielić odpowiedzi na największe wyzwania. Według premiera proponowane debaty leżą także w interesie partii Jarosława Kaczyńskiego, bo jeśli PiS poważnie trakatuje Polskę i październikowe wybory, to politycy tej partii powinni bez wahania skorzystać z zaproszenia.

PiS odpowiada premierowi ws. debat


Tusk oświadczył, że jest gotowy odpowiadać nawet na najtrudniejsze pytania i stawiane rządowi zarzuty. Premier uważa także, że podczas debat opozycja mogłaby mieć możliwość zadawania większej ilości pytań. Odmienne zdanie w tej sprawie prezentuje PiS. Rzecznik partii, Adam Hoffman uważa, że debata odbyła się w parlamencie w piątek (19.08), a premier nie wykorzystał szansy, aby opowiedzieć o stanie polskiej gospodarki. Hoffman zaznacza, że propozycja Tuska ma odwrócić uwagę od odbywającej się w dniu dzisiejszym konwencji Prawa i Sprawiedliwości.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (58):

Sortuj komentarze:

antysocjalista
 • antysocjalista
 • 22.08.2011 18:01

...że niby to takie polskie starcie demokratów i republikanów na antenie? :))

PIS obok republikańskiej partii nawet nie stało, a PO to swego czasu sama uważała się za "grającą w tej samej drużynie". Jak to było - razem PoPis? hmm polskie piekiełko...

Ludzie lubią takie pojedynki. Klitchko vs Adamek, Pecet vs Macintosh, Jet Li vs Jackie Chan... PO vs Pis :]
A tu może nadejdzie kiedyś jakiś Chuck Norris i jednym kopnięciem rozwali to w pi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 21.08.2011 20:23

@ puchacz , dodam ,że w obiekcie zainteresowań pani Fotygi były takie mocarstwa jak : Litwa, Łotwa ,Estonia ,Czechy no i Gruzja. Do Hameryki latała z Antkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
 • amelka -1
 • 21.08.2011 19:36

Wymiana poglądów między prominętnymi działaczami PiS i PO tylko na terenie neutralnym z taką samą TV
[M.innymi TV TRWAM bezwzględnie odpada]
Delegowanie przez PiS do tych rozmów p Szydło [najwyżej do naprawy worków jutowych na kartofle] czy p Fatygi [niedoszła kandydatka na Miss Polskich Latryn,Szaletów i Wychodków] to wielkie nieporozumienie i obraza dla rozmówców ze strony PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
 • wojsik
 • 21.08.2011 17:31

Gdyby J Kaczyński miał na drugie imię Hipolit to wysłuchawszy Jego przemówienia na Konwencie PiS ,mógłbym stwierdzić- PIERD...LICIĘ HIPOLICIE !!!
Tak zwracał do nas żołnierzy nasz d-ca plutonu gdy któryś z wojaków podpadl i naiwnie się tłumaczył.
JEDNOCZEŚNIE PRZEPRASZAM WSZYSTKICH H I P O L I T Ó W.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 21.08.2011 16:12

dobrze ze nie mamy 4 rzeczypospolitej pisu to byłaby katastrofa dla polaków kompromitacja fotygi i polityki zagranicznej tylko gruzja uściski z juszczenko wielbiacym banderowców a dla polskicch ofiar rzezi na wołoszczyżnie czasu już nie było hańba

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
 • XYZ
 • 21.08.2011 15:15

Jak mawiał wybitny satyryk ,Jan Pietrzak z głupkami trudno wygrać wybory,bo głupków jest dużo więcej w każdym kraju niż ludzi mądrych ,nie tylko w Polsce.
Dlatego PO, nie jest bez szans skoro tylu głupków ją popiera!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kresowiak
 • kresowiak
 • 21.08.2011 14:05

Będą jaja jak PiS zażyczy sobie debaty w telewizji Trwam, a pytania będzie zadawał jedynie Rydzyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kościelny
 • Jan Kościelny
 • 21.08.2011 13:53

Panie premierze Tusk pan zwariował, przecież Kaczyński i jego banda to podli ludzie, pyszni, kłamliwi. Nie potrafią powiedzieć jednego zdania na temat istotny dla Polaków a jedynie opluwają nas, pana posądzając o czyny im znane dzięki Świtoniowi czy Kobylańskiemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Matrix
Na polskiej scenie politycznej panuje marazm z nikąd merytorycznej debaty a tylko docinki i ośmieszanie. Zresztą to na tych stronach ludzie postępują podobnie. To już zaczyna być normą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matrix
 • Matrix
 • 21.08.2011 11:17

Nie podniecajcie się tak zarozumialcy, nie było was i były emerytury wyższe niż teraz , nie będzie was i Polska będzie istniała nadal. Nie macie żadnych osiągnięć gospodarczych, sknociliście wszystko do czego tylko dotknęli się wasi ludzie. Chwalicie się wielkimi budowami, co wy budujecie? orliki, duże stadiony które będą stały puste i autostrady płatne na które nas Polaków nie będzie stać. Powiedzcie społeczeństwu ile wybudowaliście nowych mieszkań, ile młodych małżeństw wprowadziło się do swojego M , jaka jest kondycja TBS-ów które systematycznie niszczycie, ile nowych mieszkań wybudowały za waszych rządów spółdzielnie mieszkaniowe, o ile wzrosło zatrudnienie w sektorze produkcji materialnej i usług a nie w administracji rządowej i samorządowej, jak widzicie problem oddłużenia państwa i kto ma za to zapłacić. O TYM MÓWCIE A NIE ŚCIEMNIAJCIE LUDZIOM CO JEST DLA WAS KORZYSTNE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.