Facebook Google+ Twitter

Premier w Brukseli: Polska jest gotowa pomóc Grecji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 11:27

Unijni liderzy powinni zdecydować na rozpoczynającym się dziś szczycie o przyznaniu pogrążonej w kryzysie Grecji finansowego wsparcia. Polska też byłaby gotowa pomóc. Tak mówił w Brukseli premier Donald Tusk - choć nie chciał wymienić kwoty naszego ewentualnego wsparcia.

Sprawa pomocy dla władz w Atenach ma zdominować spotkanie z udziałem przywódców 27 państw. "Czytelny sygnał płynący z Brukseli o możliwym wsparciu jest absolutnie niezbędny. Bez niego sytuacja może się radykalnie pogorszyć, większość uczestników i obserwatorów uważa, że stan jest poważny, to nie są żarty" - mówił szef polskiego rządu.

Ewentualne wsparcie, w formie dwustronnych pożyczek, gotowe są przekazać kraje strefy euro. Jedynie Niemcy były do tej pory przeciwne. Zdaniem premiera Tuska, jeśli zapadłaby decyzja o unijnym wsparciu, a więc włączającym także kraje, które nie mają wspólnej waluty, to Polska mogłaby się zaangażować. "W ramach naszych możliwości bylibyśmy gotowi uczestniczyć w takim solidarnym pakiecie pomocy" - powiedział Donald Tusk.

Rano w Brukseli premier spotkał się z liderami Grupy Wyszehradzkiej oraz szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso. Po południu będzie uczestniczył w szczycie Europejskiej Partii Ludowej, a później weźmie udział w unijnym szczycie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.03.2010 12:35

Gdyby tak ochoczo premier zechciał pomóc polskim rybakom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.