Facebook Google+ Twitter

Premier: W sprawie Nowaka prokuratura będzie miała co robić. Dymisji Sienkiewicza nie będzie

Podczas konferencji prasowej premier Tusk powiedział, że jest rozczarowany postawą byłych ministrów: Sławomira Nowaka i Andrzejem Parafianowicza. Wcześniej Nowak wysłał do biura pomorskiej PO pismo z rezygnacją z członkostwa w partii. Nie podał powodów, dla których złożył legitymację.

 / Fot. PAP/EPAJak poinformował premier Tusk, Prokurator Generalny podjął działania w sprawie rozmowy pomiędzy Sławomirem Nowakiem a Andrzejem Parafianowiczem, byłym wiceministrem finansów i byłym szefem Głównego Inspektoratu Informacji Finansowej, którą upublicznił "Wprost". "Nie ma akceptacji dla tego typu zachowań" – powiedział premier. „To dla mnie duże rozczarowanie i nie zmienia tego fakt, że Sławomir Nowak wycofał się dzisiaj z PO. W tej sprawie prokuratura będzie miała co robić".

Na "taśmach Wprost" Nowak mówi o kontroli finansów swojej żony. „Chcą ją trzepać. Cały 2012 r. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli krossować tego z moim rachunkiem. Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej”. „Ja to wszystko wiem" - odpowiada Parafianowicz. "To już odkryliśmy bardzo dawno. Zablokowałem to".

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła postępowanie w sprawie rozmowy Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem.

Na razie nie będzie natomiast badana sprawa rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką. Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa. Premier podczas konferencji podzielił pogląd Seremeta, iż pierwsza analiza tego materiału nie wskazuje na przekroczenie prawa. „Oczywiście dość bulwersujący jest styl” - dodał Tusk.

Andrzej Seremet zwrócił się jednak do "Wprost" o przekazanie prokuraturze fragmentów nagrań. Prokuratura przesłucha go dokładniej i sprawdzi czy są przesłanki do wszczęcia postępowania.

Tusk zapowiedział też, że nie podejmie decyzji w sprawie odwołania ministra Sienkiewicza i oświadczył: "Nie wysyłałem pana ministra Sienkiewicza na spotkanie z prezesem Belką".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie odnotowano fałszywych sygnałów społecznych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Władzy raz zdobytej. nie oddamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam przeczucie, że ktokolwiek które uznał, że doprowadzi do obalenia premiera/rządu, będzie musiał zadowolić się obaleniem pół litra z utrwalaczem.
W gronie organizowanego z łapanki "rządu technicznego".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze dymisja Sienkiewicza - jako nieudacznika który daje się nagrywać podczas prywatnych rozmów, co dyskwalifikuje go z zajmowanej pozycji.
Po drugie dymisja Tuska, bo albo o wszystkim wiedział albo jest życiową pie.dołą którą wszyscy wokoło oszukują.
Ale oczywiście to tylko moje życzenia, w końcu nie żyjemy w cywilizowanym kraju w którym jakikolwiek cień podejrzenia odbijający się na rządzących kończy się podaniem się do dymisji. Świnie przy polskim korycie mają tak wyrobione racice, że ciężko je odczepić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.