Facebook Google+ Twitter

Premier w Szkole Zarządzania w Chorzowie

Wczoraj, w Szkole Zarządzania w Chorzowie, odbyło się spotkanie z premierem Jarosławem Kaczyńskim . Podczas krótkiego pobytu, premier spotkał się z rektorem Januszem Janeczkiem i rozmawiał ze studentami Uniwersytetu.

Zaskoczenie i nerwowe oczekiwanie

Pożenanie premiera przez Poseł Marię Nowak, Rektora Janusza Janeczka, dyrektora Joachima Foltysa / Fot. Magdalena FoltysPersonel i studenci Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego dowiedzieli się o wizycie premiera w dzień przed jego przyjazdem. Początkowo nikt nie chciał uwierzyć, że premier przyjedzie akurat do Szkoły Zarządzania, dlatego wszyscy przyjeli tę wiadomość z lekkim szokiem. Wiadomość o przyjeździe tak ważnej osoby w państwie, zaskoczyła nawet rektora Uniwersytetu Janusza Janeczka, który właśnie przebywał w delegacji w Brukseli. Na wieść o planowanej wizycie szacownego gościa, wsiadł do samolotu i szybko wrócił do kraju. W środę, późnym popołudniem, do gmachu uniwersytetu weszli ochroniarze premiera i wszyscy pracownicy zostali postawieni w stan najwyższej gotowości, aby szkoła była jak najlepiej przygotowana.

W dzień wizyty, z samego rana, ze szkoły zostali wyproszeni studenci, tak aby budynek był wolny i do dyspozycji BOR-u. Rano zajęcia miała tylko jedna grupa studentów, która zakończyła je na dwie godziny przed przyjazdem premiera. Drogę dojazdową do Szkoły Zarządzania zablokowała ochrona i nie przepuszczała żadnego samochodu. Nie było wyjątku, nawet dla dyrektora Szkoły Zarządzania, doktora Joachima Foltysa. Około godziny 11.00 przyjechali ochroniarze premiera, aby ponownie wszystko sprawdzić, m. in. salę, gdzie ma zostać przywitany i spotkać się ze studentami. Wszyscy, którzy chcieli wejść na spotkanie z premierem, musieli poddać się kontroli. Początkowo ochroniarze chcieli, żeby każdy wchodził na salę bez plecaków, torebek i okryć wierzchnich, ale to byłoby niewykonalne. Ochroniarze sprawdzali nawet kwiaty, które wręczał rektor Janusz Janeczek.

Godzina zero


Premier podczas konferencji / Fot. Magdalena FoltysOkoło godziny 13.00 wszyscy zostali postawieni w stan najwyższej gotowości, za 3 minuty ma przyjechać premier. Aula zapełniła się do ostatniego miejsca. Najpierw w szkole pojawili się rektorzy śląskich uczelni, z Januszem Janeczkiem na czele, przybyła także pani poseł Maria Nowak. Na miejscu, jak zawsze przy takiej okazji, były telewizyjne i radiowe wozy transmisyjne, aby na bieżąco relacjonować spotkanie.

Irlandia już wraca-plakat / Fot. Magdalena FoltysPremiera Jarosława Kaczyńskiego przywitał rektor, mówił o planowanej inwestycji, projekcie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, które ma powstać obok Szkoły Zarządzania w Chorzowie. Następnie krótką mowę wygłosił premier. Mówił o korupcji, służbie zdrowia i CBA. Studenci i zaproszeni goście mieli kilka minut na zadanie pytań premierowi. Pytali o przyszłość Śląska i szkolnictwa wyższego. Premier mówił, że będą pieniądze na infrastrukturę oraz szkolnictwo. W województwie Śląskim wzrosła liczba ludzi chcących się uczyć i studiować. Cieszy mnie to - dodał premier. Wizyta premiera trwała godzinę. Następnie gość udał się do Rudy Śląskiej.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.