Facebook Google+ Twitter

Premier Węgier podziękował za pomoc finansową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-06 21:54

Premier Węgier Ferenc Gyurcsanyi podziękował za pomoc finansową w wysokości 20 miliardów euro. Udzieliły jej międzynarodowe instytucje na walkę ze skutkami kryzysu finansowego.

Tymczasem inwestorzy nadal nie wierzą Węgrom. Na giełdzie w Budapeszcie odnotowano dramatyczny spadek cen akcji. W liście skierowanym do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, premier podkreślił, że pożyczka udzielona przez Fundusz, Bank Światowy i Unię Europejską pomogła ustabilizować budżet. Do węgierskich banków wpłynęła już pierwsza transza pożyczki, wynosząca 2 miliony 300 miliardów euro. Gyurcsanyi podkreślił jednak, że walka z kryzysem będzie długa i niezmiernie bolesna.

Mimo zagranicznego wsparcia, Węgry nie odzyskują na razie zaufania zagranicznych inwestorów. Budapeszteńska giełda przeżyła czarny dzień. Wskaźnik BUX obniżył się o 1380 punktów czyli o 9,58 setnych procent. Zadłużenie Węgier sięga niemal 100 miliardów euro. Od połowy lat 90. węgierskie rządy prowadziły bowiem politykę opartą na finansowaniu długiem zagranicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Imię Nazwisko
  • Imię Nazwisko
  • 16.05.2011 16:07

"Zagraniczni inwestorzy" to żydowskie banki grające na rozwalenie światowej gospodarki co najmniej od czasów przekrętu bankowego z 2008 roku. Dlatego Węgrzy "nie odzyskują zaufania" bo nie chcą się u nich zadłużać a to sprzeczne z ich polityką. Brawo bracia Węgrzy!. Szkoda że u nas nie ma odważnych by podziękować krętaczom z MFW. Niestety wielu naszych decydentów to ta sama, zasymilowana narodowość więc co się dziwić?!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MFW za kredyty które przekazała Węgrom domaga się od tego państwa przeprowadzenia przymusowej prywatyzacji. Z pozyskanych w ten sposób środków Węgry mają finansować działalność biznesu. Ten program MFW to doskonały sposób doprowadzenia do całkowitej wysprzedaży majątku tego kraju i przekazania go w ręce "zagranicznych inwestorów" Ten scenariusz jest mi dokonale znany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.