Facebook Google+ Twitter

Premier Wielkiej Brytanii z wizytą w Zatoce Perskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 09:38

Premier Wielkiej Brytanii podróżuje po krajach Zatoki Perskiej gdzie zabiega o zwiększenie wpłat bogatych krajów arabskich do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Gordon Brown przebywa obecnie w Katarze.

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah, po trzygodzinnych rozmowach z Brownem, zgodził się zwiększyć składkę swojego kraju dla Funduszu. Nie wiadomo jednak o ile, kwota zostanie ujawniona dopiero w połowie listopada podczas szczytu gospodarczego w Waszyngtonie.

Szef brytyjskiego rządu podkreśla, że trzeba wprowadzić międzynarodowe zmiany. A to oznacza, jego zdaniem, wzmocnienie możliwości Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Brytyjski premier podkreśla, że trzeba zaangażować do działań w ramach Funduszu takie kraje jak Chiny i państwa arabskie.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenia, że rodziny królewskie rejonu Zatoki Perskiej dysponują majątkiem rzędu 2-3 trylionów dolarów. Gordon Brown ostrzega jednak, że nie można ich traktować jak „dojne krowy", bowiem kraje te mają ambitne programy rozwoju infrastruktury i szkolnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.