Facebook Google+ Twitter

Premier wrócił ze szczytu ASEM

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 22:40

Premier Donald Tusk wrócił do Polski z wizyty w Chinach. Szef rządu wylądował już na lotnisku w Gdańsku. W Chinach szef rządu brał udział w dwudniowym szczycie ASEM. W drodze powrotnej wylądował w Kazachstanie, gdzie spotkał się z premierem tego kraju Karimem Masimowem.

Problem kryzysu finansowego zdominował szczyt ASEM, który zakończył się w Pekinie. Ponad 40 przywódców z Azji i Europy zgodziło się co do tego, że rozwiązań należy szukać na poziomie globalnym. Premier Donald Tusk przed odlotem do Polski podkreślił, że mimo dzielących ich różnic, wszyscy uczestnicy szczytu zgodzili się co do konieczności pełnej współpracy.

Liderzy dużo uwag skierowali pod adresem Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Ich zdaniem, jak relacjonował polski premier, powinien on bardziej się zaangażować w rozwiązywanie kryzysu. Donald Tusk powiedział, że pojawiły się postulaty, aby MFW udzielał bezpośredniej pomocy wszystkim krajom, które wpadły w finansowe kłopoty, jeśli one sobie tego zażyczą. Jedna z konkluzji szczytu mówi także o reformie międzynarodowych instytucji finansowych.

Donald Tusk tłumaczył, że Polska nie odczuwa większych skutków kryzysu finansowego. Podkreślił jednak, że nie jesteśmy odizolowani i odbije się on rykoszetem także na naszym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.