Facebook Google+ Twitter

Premier wzywa politycznych rywali do debaty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-10 14:21

Premier Donald Tusk wezwał politycznych rywali do debaty przed wyborami do europarlamentu. W przyszłą niedzielę w samo południe w głównych miastach Polski miałyby się odbyć debaty między liderami list wyborczych Platformy Obywatelskiej i innych ugrupowań.

Szef rządu zaapelował również o zgodę w życiu publicznym. Podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Krakowie podkreślił, że zgoda jest zawsze lepsza niż konflikt. Dodał, że cały wysiłek walki z komunizmem miał sens właśnie dlatego, że represje i kłótnie przekształcił we współpracę i solidarność. Te lekcje muszą pozostać w naszej pamięci - dodał Donald Tusk.

Premier podkreślił, że z Krakowa musi pójść na cały kraj sygnał o "końcu wojny polsko-polskiej". Jak dodał, 20 lat temu Polacy, idąc na wybory po trudnym kompromisie z władzą, dali sobie wielki kredyt wzajemnego zaufania. Dziś widać, że to się opłacało - podkreślił Tusk. Zaapelował, by odłożyć na bok myślenie o politycznych korzyściach i poważnie pomyśleć o interesie kraju - zwłaszcza w dniu wyborów do europarlamentu.

Premier powiedział również, że kandydaci do Parlamentu Europejskiego z list Platformy są w każdej chwili gotowi na debatę z politycznymi przeciwnikami, głównie z PiS. Jak dodał, nie ma prawa ubiegać się o głosy Polaków ten, kto unika publicznej rozmowy. Zdaniem szefa rządu, debata może pozytywnie wpłynąć na frekwencję podczas zbliżających się eurowyborów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.